Górnik Zabrze wraca z medalem Mistrzostw Polski! Grali pięknie!

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze już na cztery serie przed końcem rozgrywek zagwarantowali sobie miejsce na podium w sezonie 2022/2023. Przypieczętowała to wygrana w ubiegły piątek z Azotami-Puławy. Mecz zakończył się wynikiem 34:30 dla zabrzan i to zwycięstwo da im brązowy medal Mistrzostw Polski!

W pierwszej połowie piątkowego meczu można było dostrzec solidną obronę Górnika, zwłaszcza w środkowej strefie. Rozgrywający i kołowi Azotów mieli trudne zadanie, by przebić się do bramki Piotra Wyszomirskiego. Zabrzanie świetnie spisywali się również w ataku. Doskonały mecz rozegrali Paweł Krawczyk oraz Damian Przytuła. Górnicy prowadzili momentami nawet pięcioma trafieniami. Ostatecznie pierwsza połowa skończyła się wynikiem 16:12 dla zabrzan.

Druga połowa zaczęła się dla naszych piłkarzy jeszcze lepiej. Tuż po jej rozpoczęciu, dzięki świetnym interwencjom w obronie, a także rzutom Przytuły i Tokudy na tablicy wyników było już 19:13. Ledwie 9 minut od pierwszego gwizdka inaugurującego drugą połowę, zabrzanie prowadzili już 10 bramkami. Puławianie jednak zaczęli odrabiać straty i zmniejszyli je do sześciu trafień. Na trzy minuty przed końcem zabrzanie prowadzili pięcioma bramkami.