Jak podają Nowiny Zabrzańskie szwedzki gigant na razie odłożył plany budowy centrum handlowego w Zabrzu. Firma poinformowała już o swojej decyzji potencjalnych najemców.

Inwestycja IKEA Retail oraz IKEA Centres w Zabrzu (sklep IKEA oraz centrum handlowe), w planowanym wcześniej kształcie, nie będzie realizowana. Powodem decyzji jest konieczność ponownego przeanalizowania inwestycji i dostosowania projektu do zmieniających się warunków rynkowych. Śląsk, jako region o dużym potencjale, pozostaje dla nas ważnym miejscem inwestycji – komunikat tej treści IKEA rozesłała to najemców, którzy wstępnie byli zainteresowani wynajęciem powierzchni w planowanym kompleksie na Zaborzu.

14 KOMENTARZE

  1. W szwedzkich mediach po śmierci właściciela i założyciela IKEI (zmarł w styczniu) pojawiły się informacje, że nie wiadomo, w którym kierunku pójdzie strategia koncernu w sensie globalnym. Czyli wychodzi na to, że spadkobiercy mogli sobie skoczyć do gardeł. Kolejna rzecz: gdy kupowali grunt, nie rządził PiS. Nie było mowy o podatku od marketów, nie było mowy o podnoszeniu płacy minimalnej, w końcu nie było mowy o zakazie handlu w niedzielę. OK, obywatel (nie każdy) teoretycznie skorzystał. Ale to co jest dla niego korzystne, niekoniecznie jest opłacalne z punktu widzenia inwestora. Ma wyższe koszty, więc zaczyna jeszcze raz liczyć słupki. IKEA to sklep weekendowy. Oblegany był zwłaszcza w niedziele, gdy ludzie mieli więcej czasu. Teraz też go mają, ale IKEA w Katosach jest zamknięta. Mam paru znajomych w tej branży i sami po kilku miesiącach mówią, że odczuli to w koncernie. Zatem nie dziwcie się, że inwestor się waha i być może wycofa. To nie jest organizacja charytatywna, tylko firma celująca w zysk.

  2. A miało być tak pięknie. Czyżby kolejny wałek. I zamiast pieknego centrum handlowego i parku rekreacji powstanie klocek Ikea o ile w ogóle coś tam powstanie… Może powstanie szwedzkie wysypisko odpadów. w ogóle za zwloke powinny byc kary aa nie sciemniac że zrobią coś…

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here