W dniach 19 – 20 marca 2016 r. Miasto Gliwice organizuje dla mieszkańców dni otwarte Drogowej Trasy Średnicowej! Co w planach? Program przewiduje m.in. bieg po DTŚ, przejazd na rowerach, atrakcje dla rolkarzy i zwiedzanie tunelu. Warto więc zarezerwować sobie weekend 19-20 marca. Tego nie można przegapić!

Uwaga: uczestnicy marszów, biegów i przejazdów powinni potwierdzić zapoznanie się z regulaminem dostępnym TUTAJ i zgłosić swój udział w wydarzeniach na stronie internetowej: www.polmaratongliwicki.pl. Zapisy będą przyjmowane na stronie internetowej oraz w biurze organizacyjnym, przy wjeździe do tunelu przy ul. Dworcowej. Rejestracja zakończy się godzinę przed startem każdej dyscypliny. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Gliwice.

Program:

Sobota, 19 marca:

16.00: pokaz sprawności gliwickich służb ratowniczych (Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia Ratunkowego, Centrum Ratownictwa Gliwice oraz Straży Miejskiej)
17.00: zwiedzanie tunelu. Dla odwiedzających przygotowano multimedialny pokaz zdjęć oraz animacje prezentujące kolejne etapy realizacji inwestycji.
17.00 – 19.00: pokazy akrobacji motocyklowych (co 20 minut).
19.00: LED Light Show, krótki finałowy pokaz łączący efekty świetlne i choreografię taneczną.
Niedziela, 20 marca:

10.00: przejazd rowerzystów. Do pokonania będzie odcinek o długości 11 km.
11.00: przejazd rolkarzy (pętla wokół tunelu o długości ok. 1 km. Czas: 40 minut) Uwaga! Każdy uczestnik przejazdu na rowerach i rolkach zobowiązany jest do posiadania kasku ochronnego.
12.00: zawody biegowe oraz nordic walking na trasie o długości 11 km.
14.00: zakończenie imprezy

 

źródło: UM Gliwice

26 KOMENTARZE

  1. Z takimi glupimi imprezami walczyli za komuny – by teraz jakies misie na koszt podatnika robili festyn ! Ej wyluzujcie – jezeli droga jest dopiszczina do ruchu to do licha otwierajcie ja – a nie organizujcie jakiejs smetnej imprezy

  2. To nie z powodu awarii sieci kanalizacyjnej zamknięto ulicę ale bubla projektanta lub wykonawcy który należy poprawić.

  3. pytanie mam .jadąc od Pyskowic w stronę centrum drogą Toszecką czy jest już otwarta ul.Śliwy w stronę Centrum Onkologii.albo ul.Zwycięstwa z ul.Getta Warszawskiedgo w stronę Centrum Onkologii.Bardzo Dziękuje.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here