W czwartek (4.02) około godziny 9:30 na ul. Zwycięstwa w Knurowie Szczygłowicach doszło do wypadku drogowego z udziałem policyjnego radiowozu. Trzy osoby zostały ranne.

Na lekkim łuku drogi policyjna kia ceed czołowo zderzyła się z nadjeżdżającym z naprzeciwka audi A3. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta kierująca audi z niewyjaśnionych przyczyn, nagle, zjechała na przeciwległy pas ruchu. Jadący na sygnałach kierowca radiowozu nie był w stanie uniknąć zderzenia. W wyniku wypadku trzy osoby w stanie przytomnym zostały przewiezione do szpitala. Na miejsce przyjechała policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator. Wszczęte w tej sprawie postępowanie pozwoli wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

radiowóz gliwice

źródło i foto: KMP Gliwice

 

96 KOMENTARZE

 1. Ja akurat nie mam powodu aby im nie ufać. Raczej nigdy nie miałam takiej sytuacji aby stracić do nich szacunek czy zaufanie.Lecz czytając komentarze na samym poczatku dochodzę do wniosku że takie rzeczy piszą osoby ,które przykozaczyly doostaly mandat i teraz gorzkie żale a jak trwoga to do Boga. To jest śmieszne. Wiec nie oceniajmy ich zbyt pochopnie poniewaz ewidentna wina kobiety. Kto mądry jedzie na czołówkę z innym pojazdem? W dodatku uprzywilejowanym?

 2. Zasrańce pierdolone gdyby jechali na interwencję do gwałconej Waszej córki to ciekawe czy byście tak tu pierdolili :),

 3. @alv
  Winszuje „odpowiedniego” stosunku do obywateli(plebsu). Jeśli jesteś funkcjonariuszem, to powinieneś mocno to przemyśleć, amerykańscy policjanci mają misję: „to protect and serve”
  pamiętaj jesteś na służbie

 4. Co za logika, ręce opadają… ale powiedzcie: jak jakieś brudy będą butować WASZYCH bliskich, to najgłośniej będziecie wrzeszczeć: gdzie była policja?! Jeśli policja jedzie na sygnale, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że w jakimś konkretnym celu, i wali mnie, że czasem jest to gorąca pizza, zawsze myślę o tym, że mogą jechać pod mój dom i schodzę im z drogi.

 5. Skoro jechali szybko na sygnale i nie opanowali samochodu znaczy że byli nieudolni i dla nich jest robota papierkowa s nie jazda samochodem… Chyba słabe szkolenia przechodzili… No ale tak… wina innego kierowcy, bo wiatr za mocno wiał, bo trawa była za zielona :-/ jedną insignie cywilną rozbili w Rybniku teraz radiowóz… Ahhh normalnie może niech policja przestanie jeździć radiowozami bo chyba nie potrafią… Może przesiadka na komunikację miejską??

 6. Wypadki takie się zdarzają lamusy. Jeżeli jest uprzywilejowany to bardzo łatwo o wypadek. Kocham takie cwaniackie wypowiedzi plebsu o tym jak powinna policja zareagować, a gówno wiecie o takich działaniach.

 7. Wcale bym się nie zdziwił gdyby policja kogoś wyprzedzała na podwójnej ciągłej to w sumie do nich podobne. Poza tym sygnałem to oni się zawsze zasłaniają. Mnie wymusili wyjeżdżając spod sklepu, włączyli wtedy sygnał wjechali na drogę po czym go wyłączyli i pojechali jak gdyby nigdy nic.

 8. Jestem akurat w tej grupie społeczeństwa która im wierzy na 100% . Co dzień jestem świadkiem jak jeżdżą co niektórzy kierowcy . Nie raz widziałam jak nie potrafią się zachować w sytuacji gdy jedzie pojazd uprzywilejowany.

 9. Hahaha myślisz ze coś zrobia? Hahah to jedt mała szkosliwość czynu hahha nawet dupy po protkouł sie niebedzie chciało ruszyć i wkrecą ze to ty jesteś współwinny

 10. Jacek Drożdż na sygnale czy nie muszą jechać na tyle żeby opanować pojazd. Gdyby nie było Audi i by uderzyli w drzewo to co? Miało usunąć się z drogi bo jechali na sygnale? Nawet na skrzyżowaniu jak jadą na sygnale i mają czerwone to muszą zachować ostrożność, bo jak dostaną to jest ich wina. Tylko, że pewnie zrobią tak by kierujący drugim pojazdem był winny. Wiem że trzeba im ustąpić pierwszenstwa jak są na sygnale, ale niektórzy z nich nawet nie zwracają uwagi na innych bo „są na sygnale” i myślą, że wtedy mogą wszystko. A nie każdy kierowca da radę wyhamować, bo może być np. ślisko. A sieroty i inne wyzwiska zostaw dla siebie. 😉 Nudzą mnie takie zabawy.

 11. Z TEGO CO SŁYSZAŁAM, to nie jest prawda że winna jest kobieta- ponoć wcale nie wyjechała na pas przeciwległy..no ale cóż, policja „musi” mieć rację eh

 12. Poczytaj co to jest pojazd uprzywilejowany i jak należy się zachować widząc taki na drodze. Natomiast zasadność użycia sygnałów nie nam oceniać

 13. Niby czyja wina? Chyba jak widzę że pędzi pojazd na bulajach Policja, Pogotowie czy Straż Pożarna to chyba logiczne , że zjezdzam do prawej krawedzi a nie k…a do lewej! Co za kobieta! Takim od razu auto i prawo jazdy zabierać!

 14. Obserwuję codziennie jak idioci, zamiast jeździć jak przykazano przy prawej krawędzi jezdni, jeżdżą niemalże po przeciwległym pasie. A w takiej sytuacji wystarczy nierówność lub dziura w drodze, niekontrolowany skurcz mięśni, cokolwiek i stłuczka tego typu gotowa.

 15. Do inteligentnie komentujących: a może policja pędziła, bo właśnie jakieś gównierze butowały staruszkę, tak jak tydzień temu na Lotników? Może to ktoś bliski?…

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here