Kierujący, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 51 km/h utracił swoje prawo jazdy

Do zatrzymania kierującego, który brawurowo poruszał się po drogach Zabrza doszło na ulicy Goduli. Policjanci zabrzańskiej drogówki prowadzili w tym miejscu kontrole prędkości przy użyciu urządzenia TruCAM wyposażonego w rejestrator video. Zatrzymany do kontroli mężczyzna to 55-letni mieszkaniec Bytomia. Kierujący jadąc fiatem bravo na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał aż 101 km/h. Za przekroczenie prędkości policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy kategorii B. Swoje uprawnienia utracił na okres 3 miesięcy.

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, prawo jazdy zostaje zatrzymane na okres trzech miesięcy kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami – jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

 

źródło: KMP

6 KOMENTARZE

  1. Jechał 101kmh na Goduli, prawdziwy pirat! Na strefach, gdzie ruchu pieszego prawie nie ma, drogi są nowe i rowne, piesi są zdala od jezdni, obowiązuje to samo ograniczenie prędkości co np. na ul. Wolności w centrum. Bardzo to logiczne. Durne prawo, ale prawo, o czym niestety przekonał się ów kierowca.

  2. W życiu nie przyjąłbym mandatu za przekroczenie prędkości jeżeli pomiar byłby wykonany którymkolwiek urządzeniem którym dysponuje polska drogówka, tym bardziej jeżeli pomiar wykazał 101km/h. Trzeba wziąć pod uwagę błąd pomiarowy który występuje w tym urządzeniu oraz niechlujny sposób pomiaru wykonanym przez Polskich milicjantów

  3. A czemu nikt nie napisał z jakiej odległości był pomiar. Instrukcja producenta informuje że powyżej jakiejś tam odległości pomiar wykonany przy pomocy statywu może być bledny. Może jechał 90. A pomiar był wykonany z 300m. Pozatym nie prędkość zabija a głupota bo można jechać 130 …i myśleć. Oczywiście nikogo nie usprawiedliwiam. Bo ktoś pojedzie 20 i zapatrzy się na „cycki” i wjedzie w dziadka na pasach. I co wtedy też brawura ?

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here