Czy chcą Państwo spędzić miły wieczór w kulturalnej atmosferze, słuchając piosenek artystycznych, wykonywanych przez gwiazdy polskiej sceny i estrady?  Jeśli tak, to warto zarezerwować sobie w kalendarzu każdy trzeci czwartek miesiąca, aby poczuć niezwykłą atmosferę spotkania z muzyką i tekstami piosenek, pisanymi przez znakomitych polskich i zagranicznych twórców, takich jak: Agnieszka Osiecka, Bolesław Leśmian, Jerzy Satanowski, Julian Tuwim, Wojciech Młynarski, Bułat Okudżawa czy Kurt Weill.

Czeka Państwa spotkanie z muzyką, słowem i artystami wyczarowującymi klimat odwołujący się do najlepszej tradycji polskiego kabaretu literackiego i piosenki aktorskiej. Na Scenie Bajka od stycznia do maja 2016 roku wystąpią między innymi: Katarzyna Jamróz, Gaba Kulka, Magda Umer, Jan Młynarski, Marian Opania i Andrzej Poniedzielski. Piosenki w interpretacji takich gwiazd są dobre na wszystko!

Wieczór inauguracyjny pod tytułem „Dobranoc, panowie” (piosenki Agnieszki Osieckiej) odbędzie się 21 stycznia (czwartek) o godz. 19.00. Scena Bajka, ul. Górnych Wałów 3.

O koncercie mówi jego reżyser Jerzy Satanowski:

„Przewaga śpiewających kobiet nad śpiewającymi mężczyznami jest standardem, przynajmniej wśród uczestników wszelkiego rodzaju konkursów wokalnych. Polska norma to mniej więcej 7/3, ale nie w konkursie na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej. W tym konkursie przewaga kobiet jest po prostu druzgocąca. (…) Dlaczego? Odpowiedź wydaje się prosta: to piosenki pisane przez kobietę, przeważnie dla kobiet (Maryla Rodowicz, Anna Szałapak, Magda Umer, Ewa Błaszczyk i inne) oraz z perspektywy kobiety. W tych tekstach odbywa się jakieś tajemnicze rozpoznanie pierwiastka żeńskiego. W koncercie występują laureatki konkursu na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej. Śpiewają głównie o miłości, a szczególnie o destrukcyjnej roli mężczyzn w tym wysublimowanym uczuciu. Trudno zatem powiedzieć, co wśród tych pań robi Andrzej Poniedzielski? Może jego postać ma uzmysławiać, jak bardzo obecność mężczyzny mąci idealny obraz kobiecego świata…”.

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here