spot_img

Jeśli biblioteka to nie tylko książki

Gliwickie Biblioteki MiejskieZ okazji Światowego Dnia Książki postanowiliśmy dzisiaj cały dzień poświęcić wyłącznie literaturze oraz wszystkiemu co z nią związane. Na początek zajrzymy do gliwickich bibliotek miejskich.

Z góry uprzedzam, nie jest to artykuł o tym jak słabo są dofinansowane i o permanentnym braku nowości w filiach. To artykuł o tym, że nie tylko książki można tam znaleźć.

Zacznijmy od promocji już IX Międzynarodowego konkursu graficznego na ekslibris. Konkurs ten zyskał sporą renomę oraz wartościowe nagrody dlatego zachęcamy wszelkich artystów oraz grafików do zapoznania się z warunkami konkursu na stonie internetowej (http://www.biblioteka.gliwice.pl/galeria/mkgne.html#okonkursie) i życzymy powodzenia.

Poza konkursami biblioteki to także fura rożnych wystaw, ekspozycji oraz imprez.
Biblioteka na Sikorniku zaprasza na wystawę zdjęć Grzegorza Piniora – Odrom ze wsi Racibórz do Berlina (tylko podejrzewamy, że odmina słowa Odra w tytule była celowym błędem). Zdjęcia są opisem samotnej przeprawy kajakowej. Naszych najmniejszych czytelników, lub ich rodziców, zachęcamy do odwiedzenia filli na osiedlu Wojska Polskiego i zobaczenia wystawy będącej rezultatem konkursu, organizowanego już po raz piąty, dla dzieci ze szkół podstawowych – Zaprośmy Anioły do szkoły – czyli stwórz swojego anioła z czegokolwiek co masz pod ręką. Dla tych, którzy po przeczytaniu książki, nie mają z kim podzielić się emocjami, proponujemy Dyskusyjny Klub Książki, którego kolejne spotkanie zaplanowane jest na 25 kwietnia w do wyboru w jednej z bibliotek na Syriusza, Junaków lub Skarbnika. Warto co jakiś czas odwiedzać stronę swojej biblioteki gdyż można się miło zaskoczyć 🙂 

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,874ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts