Po demontażu torowisk tramwajowych z ul. Wieczorka oraz Górnych i Dolnych Wałów przyszedł czas na torowisko na ul. Daszyńskiego. Roboty mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Inwestycja, prowadzona przy okazji prac PWiK, zostanie sfinansowana przez spółkę Tramwaje Śląskie.

Gdy szyny będą już zdemontowane, zostanie przeprowadzony gruntowny remont ulicy. Torowisko zostanie usunięte na odcinku od ronda u zbiegu ul. Daszyńskiego-Mickiewicza-Kozłowskiej-Sowińskiego, w kierunku dawnej pętli tramwajowej, oraz od ronda do ul. Styczyńskiego – wyjaśnia Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

W związku z pracami na ul. Daszyńskiego kierowców czekają utrudnienia w ruchu, ale ulica nie zostanie zamknięta. Koszt demontażu pokryje spółka tramwajowa, a ZDM wyremontuje jezdnię. Odtworzenie nawierzchni będzie kosztowało 1,2 mln zł i zostanie sfinansowane z budżetu miasta. Prace będą realizowane w ramach bieżących remontów. Harmonogram prac oraz szczegóły dotyczące objazdów i utrudnień dla kierowców, nie są jeszcze znane.

źródło: UM Gliwice

11 KOMENTARZE

  1. W większości cywilizowanych miast w Polsce transport szynowy jest modernizowany i rozwijany, a w Gliwicach usuwa się torowiska. Brak słów

  2. Alleluja! ! Tylko dlaczego nie robili tego łącznie z tym kiedy babrali się z rondem i poszerzali ulice na przystanki?? Ledwo skończyli zaczynają od nowa. … Mój umysł nie ogarnia Logiki tych prac.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here