Sieć miejskiego monitoringu rozrasta się. Po 4 kamery umieszczono na skwerze Doncaster i skrzyżowaniu ul. Toszeckiej z ul. Śliwki. Mają zostać włączone do systemu do końca marca. Wówczas gliwicka sieć będzie składać się już z 270 urządzeń.

A to jeszcze nie koniec – decyzją mieszkańców, którzy głosowali na zadania jednoroczne, pięć kolejnych punktów (w sumie 24 kamery) zostanie  zainstalowanych w tym roku przy ul. Bł. Czesława. Obraz z kamer trafia do gliwickiej policji, straży pożarnej, straży miejskiej i CRG.

 

źródło: UM Gliwice

21 KOMENTARZE

  1. Właśnie takie naiwne nastawienie pomaga naszemu cudownemu rządowi robić z nami co chce. Bezpieczeństwo? Nikt nie robi tego dla bezpieczeństwa. Takie sprawy będą dalej. Myślicie że jak pojawi się x kamer to złodzieje znikną a wandale odpuszczą? Naiwość Polaków cebulaków nie zna granic. Kompletna inwigilacja, tyle chcą osiągnąć. Ile razy pokazano nam że rząd ma w dupie wasze bezpieczeństwo? I tu się nic nie zmienia.

  2. wiencej kamer,pasuje niektorym i na to kasa jest ale jak na Piasta pare groszy wiencej trzeba dac bo ma sukcesy to wielkie larmo. Gdzie my zyjemy to jakis matrix.

  3. i bardzo dobrze i powinni montowac tak aby tam gdzie kończy się zasięg jednej rozpoczyna się zasięg drugiej żeby potem nie było luk jak coś sie stanie-brakuje 5s trasy…ble ble ble i potem nie wiadomo co się stało bo akurat w tym jednym miejscu kamery nie ma.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here