Fani Górnika Zabrze mogą nie zobaczyć derbów na nowym obiekcie w Gliwicach – alarmuje „Sport”.

Ponoć jest duży nacisk, by nasi kibice na stadion Piasta w pierwszej kolejce [17 sierpnia – przyp.red.] nie weszli. To byłby bardzo zły sygnał – mówi „Sportowi” Krzysztof Maj, dyrektor Górnika Zabrze. A co na ten temat mają do powiedzenia w Gliwicach?

Jarosław Kołodziejczyk, wiceprezes Piasta, przyznaje, że również do niego dotarły informacje, iż kibice Górnika mieliby nie zostać wpuszczeni na obiekt przy Okrzei. Za wszystkim miałaby stać Komenda Miejska Policji w Gliwicach. Ta jednak doniesienia dementuje. – To nieprawda – zaznacza Marek Słomski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Ekstraklasa S.A., która zarządza rozgrywkami nie znajduje uzasadnienia do zamknięcia stadionu Piasta przed fanami Górnika. – Stoimy na stanowisku, iż nieobecność kibiców gości może być uzasadniona wyłącznie karą dyscyplinarną lub przeprowadzaną przebudową obiektu, jak na przykład w Zabrzu. Obiekt w Gliwicach jest nowy. Nas, jako spółkę cieszy, że do ligi wszedł klub ze stadionem, który można pokazać Polsce. Byłoby wskazane, by był dostępny dla fanów gości – podkreśla Adrian Skubis, rzecznik prasowy Ekstraklasy. 

(żródło: Sport)

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here