niedziela, 24 września, 2023
spot_img

Kiedy wróci oznakowanie poziome na Wolności? Mamy odpowiedź Zarządu Dróg

W związku z coraz częstszymi zapytaniami mieszkańców dotyczącymi odtworzenia oznakowania poziomego po zakończonym pierwszym etapie inwestycji tramwajowej prowadzonej przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A., Miejski Zarząd Dróg informuje, że oznakowanie zostanie odtworzone dopiero po zakończeniu całego przedsięwzięcia, obejmującego trzy etapy.

Obecnie zakończony został pierwszy etap przebudowy torowiska tramwajowego w ciągu ul. Wolności, co stanowi istotny krok w modernizacji tej ważnej arterii komunikacyjnej. Prace na tym odcinku zostały przeprowadzone sprawnie i z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Jednakże warto podkreślić, że inwestycja tramwajowa to projekt wieloetapowy. W chwili obecnej trwają prace nad drugim etapem, który rozciąga się od skrzyżowania z ul. Miarki do ul. Dubiela. Postęp prac na tym odcinku jest już bardzo zaawansowany.

Kolejnym etapem będzie przebudowa torowiska tramwajowego od ul. Dubiela do skrzyżowania ul. De Gaulle’a i al. Korfantego. Cały proces modernizacji jest prowadzony w taki sposób, aby jak najmniej utrudniać codzienne życie.

Miejski Zarząd Dróg, jako instytucja odpowiedzialna za infrastrukturę drogową miasta, doskonale rozumie potrzebę jak najszybszego przywrócenia odpowiedniego oznakowania poziomego na ul. Wolności. Jednakże z uwagi na rozległość i złożoność całego przedsięwzięcia, zdecydowano, że oznakowanie zostanie odtworzone dopiero po zakończeniu wszystkich trzech etapów inwestycji tramwajowej.

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,868ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts