Mamy dobrą wiadomość dla miłośników jazdy na rowerze. Urząd Miasta ogłosił przetarg na budowę trasy rowerowej w śladzie kolejki wąskotorowej na odcinku od stacji Trynek do istniejącej trasy rowerowej przy ul. Bojkowskiej w rejonie ul. Kopalnianej. Przebieg ścieżki zaprojektowany został po istniejącym nasypie dawnej kolejki wąskotorowej. Zamówienie obejmuje budową ścieżki rowerowej dwukierunkowej o szerokości 2 metrów, długości 696,33m z nawierzchnią z kruszywa łamanego (klinca) ograniczonej obrzeżami betonowymi na ławie betonowej.

18 KOMENTARZE

  1. Po likwidacji tramwajów Frankiewicz obiecywał reaktywację kolejki wąskotorowej do Rud. Kolejna złamana obietnica.
    W ścieżkę rowerową uwierzę jak powstanie. Co do materiału, to nie dziwi mnie, że zostanie użyte kruszywo łamane zamiast asfaltu. Wszystko musi być po taniości. Rowerzyści się w tym nie liczą, a nawierzchnia asfaltowa byłaby dla nich najlepsza.

  2. I co za pomysł taki zabytek zniszczyć. Zero poszanowania dla przeszłości. Zresztą w Gliwicach wiele zabytków zniszczono. Może celowo? z braku poszanowania dla przeszłości. Wymazać z pamięci to co poprzedni zarządcy pozostawili.

  3. Dlaczego ten fragment nie może być asfaltowy tak jak ciąg dalszy ścieżki na bojkowskiej ?

  4. Wolałbym „ciuchcie” ☺, na rowerze da się jeździć wszędzie, nie tylko po ścieżkach rowerowych (jest fajna „droga techniczna” wzdłuż autostrady, itd.)

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here