Dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gliwicach będą prowadzić na podległym sobie terenie działania „Bezpieczny pieszy”. W akcji zostanie wykorzystany sprzęt nagrywający, w tym specjalistyczny nieoznakowany wóz rejestrujący wykroczenia.

W szczególnym zainteresowaniu stróżów prawa znajdą się kierowcy dokonujący przewinień wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Statystyki wciąż wskazują, że najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, powstałych z winy kierujących, jest nieudzielenie pierwszeństwa. Działania będą prowadzone w godzinach 14.00-22.00.

33 KOMENTARZE

 1. Po prostu wszystko jest na opa pieszy nigdy nie powinien mieć takiego przywileju na drodze bo pieszy stanie w miejscu a samochód nie a święte krowy sobie chodzą jak chcą jeszcze rowerzystom dawają coraz większe przywileje i tu powinni się politycy i policjanci zastanowić czy nie zmienić przepisów bo piesi na drodze to się robią co chcą bo przecież kierowca zawsze i tak będzie winny a mandat to w tej kwestii nasz źąd powinien dostać za te przywileje jedni się umią zatrzymać popatrzeć a jedni nie zgroza

 2. Wina jest jak i kierowców i pieszych. Jako pieszy czasem stoi pokazuje że chce przejść a tu jeden drugi i dziesiąty jedzie i to jeszcze ze szybko jak na dane miejsce.
  A i często pieszy zirytowani tym stwierdzają yolo i idą.
  A czasem są i tacy co chyba zapomnieli o zasadzie popatrz się w lewo w prawo i znowu w lewo -_- tylko idą w prost ze słuchawkami w uszach.
  Gdyby dwie strony się ogarnęły nie było by problemu.
  Albo jak w Azji stawić więcej pomostów pomiędzy chodnikami 😉

 3. W Niemczech kierowcy sie zatrzymują jeśli pieszy wyrazi wolę przejscia na drugą strone a nasi przejadą ci po piętach często trzeba wymusić na pasach przejście karać

 4. Właśnie, niestety niektórych myślenie boli, więc zaniechali tej czynności. Sama jestem pieszą i moja strategia na przejście to trzymać się od niego z daleka i wejść na pasy gdy samochody są w bezpiecznej odległości, albo czekam aż samochód się zatrzyma, nie mam zamiaru się domyślać czy mnie widzi czy nie. Cóż widać nie każdy ma ochotę poświęcić te kilka sekund albo minut, w celu zachowania życia lub zdrowia. Jako pasażer widziałam wiele świętych krów włażących bez obejrzenia się, nawet jak taką krowę przejadą to i tak będzie wina kierowcy, nie ważne czy widok zasłania mu słupek boczny, śnieżyca, ulewa, zmrok, oślepiający reflektor czy słońce…

 5. Niektorzy komentujacy sa niereformowalni 🙁 Jak kierowca ktory wjedzie w d. i pyszczy ze poprzedzajacy za ostro hamowal. Tylko mandacik i krotkie wyjasnienie policjanta na takich.

 6. Policja powinna bardziej zdyscyplinować pieszych którym wydaje się że mają pierwszeństwo przechodząc nawet na przejściach. Polecam artykuł 13 i 14 prawa o ruchu drogowym.

 7. ludzie sami ryja sie pod auto nie jednokrotnie nawet nie spojrzą w strone nadjeżdżającego pojazdu zdarzają sie pojazdy z niesprawnym układem hamulcowym. 😉 myslenie nie boli

 8. Niestety są bardziej chronieni przez prawo niż my… Mam być jasnowidzem że pieszy się zbliża do przejścia i mam przewidzieć czy on chce przełazić przez nie czy jednak nie… No kpina. Pieszy jest jak taka ” kobieta z memów” – Domyśl się co chce zrobić… Nie wiesz ? To masz w łeb i tyle !

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here