We wtorek, 19 kwietnia od godziny 6:00 do 22:00 trwać będzie ogólnopolska akcja „Prędkość”. Policjanci skontrolują m.in., czy kierujący zwracają uwagę na ograniczenia prędkości, są trzeźwi, stosują pasy bezpieczeństwa oraz prawidłowo przewożą dzieci.

Policjanci z gliwickiej drogówki chcą przede wszystkim zapobiegać wypadkom. Będzie to możliwe poprzez egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu. Policja przypomina, że główne grzechy kierowców to właśnie nadmierna prędkość, prowadzenie pod wpływem alkoholu, brak wymaganych uprawnień, nieprawidłowo wykonywane manewry i… agresja. W trakcie swoich działań stróże prawa wykorzystają nowoczesne radarowe mierniki prędkości oraz urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. Dzięki temu skontrolują maksymalną ilość kierowców.

źródło: KMP Gliwice

22 KOMENTARZE

  1. Ja chetnie bym i powiedzial zeby zaczeli kierowac ruchem 😛 Ciekawe czy potrafia 😀 Bo z mojego punktu widzenia ich sylwetka cos innego przekazuje 😀 Bo dla mnie to nie jest postawa policji 😀

  2. …..i za tych co jeszcze wogole jada bo juz niedlugo to przez gliwice auto bedzie trzeba przepchac zeby nie wpasc na patrol ktory moze dowalic ze pchamy za wolno za szybko z gorki i pod gorke))

  3. Panie Michale, zapewniam Pana, że jest środkowy pas. Ci, którzy jadą na podwójnym gazie lub ci, którzy mają „pomroczność jasną” (choroba syna pewnego „prezydęta”, nie mylić z prezydentem ☺) WIDZĄ TRZECI PAS! ☺☺☺

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here