Kolejne działania pod nazwą Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego trwały wczoraj od godziny 6.00 aż do 22.00. Przeprowadzali je policjanci WRD KMP W Gliwicach. Łącznie w akcji wzięło udział 25 policjantów.

W trakcie kilkugodzinnych działań mundurowi z gliwickiej drogówki obserwowali zachowania pieszych, rowerzystów i kierowców aut. Wychwycili kilkadziesiąt wykroczeń. Były to głównie przechodzenie w miejscu niedozwolonym lub na czerwonym świetle. .
Na najbardziej niesfornych uczestników ruchu nałożono mandaty karne.

Na gorącym uczynku wykroczenia drogowego zatrzymano 69 kierujących samochodami. Zdecydowana większość wykroczeń polegała na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszym na oznakowanych przejściach.

Wśród naruszających przepisy bezpieczeństwa ruchu drogowego znalazło się 24 pieszych i jeden rowerzysta. 17 z nich zostało ukaranych mandatami, a 7 zostało pouczonych. Piesi zazwyczaj przechodzili w miejscach niedozwolonych, bądź wbiegali na jezdnię na czerwonym świetle.

1 KOMENTARZ

  1. Pomijając fakt, że pan w maluchu przejechał przez linię ciągłą, to tak naprawdę piesi nie idą po przejściu, tylko metr od niego…

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here