czwartek, 28 września, 2023
spot_img

Kill’em all. Spotkanie z Kłamcą

kłamca traffic clubGliwicki salon Traffic Club i z wydawnictwo Fabryka Słów zapraszają na spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem, autorem książki „Kłamca”, które odbędzie się 28 kwietnia o godz. 18:00 w Centrum Handlowym Forum.

Na serie „Kłamca” składają się cztery bestsellerowe tomy opowieści o Lokim – nordyckim bogu i anielskim specu od mokrej roboty. Stały się one dla Jakuba Ćwieka przepustką do pierwszej ligi pisarzy polskiej fantastyki.

Ocalony po szturmie na Valhallę Loki – adoptowany syn Odyna, patron oszustów i zdrajców – postanawia przystać do zwycięzców i staje się anielskim chłopcem na posyłki.

W czwartym tomie Loki powraca z misją ostateczną. Lucyferowi udało się doprowadzić do Apokalipsy. Legiony Pana i Szatańska Armia już nie istnieją, podobnie jak ziemska cywilizacja. Szaleje Głód, Wojna i Zaraza, a jedynymi szczęśliwymi mieszkańcami globu są zombie. To już pewne – Boga nie ma. Ale czy to oznacza, że rząd dusz przejmie władca Piekła? Na jego drodze ku zwycięstwu stanie banda zakłamanych desperatów, dziwaków, nieudaczników, grubasów, gogusiów, maniakalnych wielbicieli Stephena Kinga i może jeszcze kilka wojujących feministek. No i oczywiście sam Kłamca. Zapraszamy na Broadway. Dziś w programie – ostatnia bitwa o ludzkość. Tylko jedno przedstawienie!

Spotkanie poprowadzi Michał Cholewa, autor książki „Gambit”.

Jakub Ćwiek – urodzony w roku premiery Blade Runnera i ekranizacji Conana Barbarzyńcy. Pierwszą próbę literacka popełnił w wieku lat siedmiu. Wtedy jednak nie myślał jeszcze o publikowaniu.

Zainteresowania rozwijał w rodzinnych Głuchołazach aż do rozpoczęcia studiów, kiedy to znalazłszy się w Katowicach, przystąpił do „Śląskiego Klubu Fantastyki”. Do dziś uważa to, jedną z najlepszych życiowych decyzji, podobnie zresztą jak wstąpienie w związek małżeński. Który jak dotąd zaowocował obecnością Zuzi i Samuela.

Z Fabryką Słów wydał: Liżąc Ostrze (2007), Ciemność płonie (2008), Gotuj z papieżem (2009), publikował w dwóch fabrycznych antologiach. I wreszcie Kłamca.

Dwukrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla: za rok 2005 (opowiadanie Cicha Noc) oraz za rok 2006 (opowiadanie Bóg marnotrawny z tomu Kłamca 2). Nie cierpi parasoli.

 

RM

Salon Traffic Club, Centrum Handlowe Forum, ul. Lipowa 1

28 kwietnia, godz. 18:00

Wstęp wolny

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,871ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts