Grupa KIRCHHOFF powstała w 1785 roku. Od zakładu zajmującego się produkcją igieł przeszła do międzynarodowej firmy składającej się z dywizji: Automotive, EcotecMobility oraz WITTE Tools,  zatrudniającej ponad 7600 pracowników w 27 zakładach produkcyjnych w 11 krajach.

Pierwsza lokalizacja KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o. w Gliwicach, od marca 2004 roku, była w Łabędach. W 2005 roku działalność przedsiębiorstwa rozpoczęła się w nowym miejscu – na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gliwicach przy ul. Nobla 3. 

– Obecnie zakład to ponad 50 tys. metrów kw. powierzchni produkcyjnej. Produkujemy metalowe struktury podwozia i karoserii, które poddawane są tłoczeniu – zarówno na zimno, jak i na gorąco oraz łączone w procesach spawania i zgrzewania w podzespoły. Ich powierzchnia poddawana jest zabezpieczeniu antykorozyjnemu. Wszystkie produkty firmy dedykowane są dla branży motoryzacyjnej, dla różnych klientów tj. BMW, Daimler – Mercedes, VW, Skoda, Stellantis itd. Większość użytkowników samochodów w Europie korzysta z produktów naszej firmy – mówi Rafał Lechowski, wieloletni dyrektor zakładu, obecnie wiceprezes zarządu KIRCHOFF Polska Sp. z o.o.

Działalność firmy jest dobrym przykładem zbudowania i utrzymywania przyjaznych relacji pomiędzy zakładem produkcyjnym a najbliższym otoczeniem. Jako że jedną z wartości KIRCHHOFF jest odpowiedzialność społeczna, środowiskowa i kulturowa, firma zaangażowała się w aktywność społeczną, prowadzoną na terenie powiatu gliwickiego. Firma wspiera lokalne organizacje, jak Hospicjum Miłosierdzia Bożego, fundację Cała Naprzód, kluby sportowe, Górnośląskie Centrum Edukacyjne (GCE) oraz współpracuje z Politechnikę Śląską, Wydziałem Mechanicznym Technologicznym. 

Swoją aktywność w lokalnym środowisku firma zaznacza także poprzez zatrudnianie pracowników z Gliwic i powiatu gliwickiego. W zakładzie pracuje już ponad 700 osób, z czego blisko 500 pochodzi z Gliwic i z okolic. W związku z planowanym wzrostem sprzedaży produktów, planowane są kolejne zatrudnienia na produkcji i logistyce. Poszukiwane są osoby, które są zmotywowane do pracy na trzy zmiany przy produkcji komponentów samochodowych, nastawione na wieloletnie związanie się z solidnym pracodawcą. 

Zachęcamy do kontaktu z firmą: +48 661 582 002, kadry-gliwice@kirchhoff-automotive.com

Co KIRCHHOFF proponuje swoim pracownikom?

  • Zatrudnienie bezpośrednio przez KIRCHHOFF na umowę o pracę
  • Atrakcyjny pakiet premii (wydajnościowa, absencyjno – stażowa, adaptacyjna, roczna)
  • Świetną atmosferę pracy
  • Bogaty pakiet socjalny, w tym świadczenia świąteczne, wakacyjne, dofinansowanie do stołówki pracowniczej, prywatną opiekę medyczną, dofinansowanie do karty sportowej, ubezpieczenie grupowe
  • Możliwość rozwoju zawodowego poprzez szkolenia i kursy

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here