Klucze do własnego mieszkania odebrali dziś z rąk prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza lokatorzy nowo powstałego budynku przy ul. Jana Pawła II. Tym samym zakończył się ostatni etap tej inwestycji.

Pięciopiętrowy budynek usługowo-mieszkaniowy powstał dzięki miejskiej spółce ZBM II TBS przy wsparciu finansowym Miasta Gliwice oraz partycypacji przyszłych najemców. Tzw. plomba uzupełniła dotychczasową zabudowę. Wizualnie i pod względem wysokości konstrukcji wkomponowała się w otoczenie.

parter_jana_mikolowska_gliwiceNa parterze utworzono 3 lokale użytkowe przeznaczone na sprzedaż. Na pozostałych kondygnacjach powstało w sumie 25 mieszkań, 2 i 3 pokojowych, o powierzchni od 44 do 70 m2. Każde wyposażone jest w komórkę lokatorską i balkon.  – Z myślą o komforcie przyszłych lokatorów, w budynku stworzono również suszarnię i tzw. wózkownię –  mówi Bożena Orłowska, prezes ZBM II TBS. Większość mieszkań przeznaczonych jest na sprzedaż, a pozostałe – na wynajem.

mieszkania_jana_pawla_II_gliwice

jana_pawla_II_gliwiceTo nie koniec inwestycji w tej okolicy. Wkrótce rozpocznie się budowa wielopoziomowego parkingu przy ul. Dunikowskiego, gdzie swoje samochody będą mogli parkować m.in. nowi lokatorzy budynku przy ul. Jana Pawła II.

źródło: UM Gliwice

 

5 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here