Wczoraj przed południem funkcjonariuszki straży miejskiej w Gliwicach patrolujące Rejon Śródmieścia, na Skwerze Doncaster zauważyły kobietę, która przelewała z kanistra benzynę do plastikowych butelek. Ponieważ kanister był rozszczelniony, cała jego zawartość wylewała się na trawę. Niewątpliwie prowadziło to do zanieczyszczenia gleby, a przede wszystkim stwarzało realne zagrożenie dla przechodzących tamtędy osób – wystarczy jeden rzucony niedopałek, by zapaliły się opary benzyny. Wezwano straż pożarną oraz zabezpieczono teren do jej przyjazdu. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy użyli do neutralizacji benzyny specjalnego środka tzw. dyspergentu. Zabezpieczony kanister zwrócono lekkomyślnej właścicielce. 

źródło i foto: SM Gliwice

17 KOMENTARZE

  1. A byliście kiedyś na ul.Okrężnej na ZŁOMNICY? Tam hektolitry olejów silnikowych (starych zużytych) jest w glebie – jak tam tyle oleju było w glebie, że już nie wsiąkało tylko była kałuża. O tym wiedzieliście :vv? „Niewątpliwie prowadziło to do zanieczyszczenia gleby” tam nie wiedzą co to znaczy

  2. A byliście kiedyś na ul.Okrężnej na ZŁOMNICY? Tam hektolitry olejów silnikowych (starych zużytych) jest w glebie – jak tam tyle oleju było w glebie, że już nie wsiąkało tylko była kałuża. O tym wiedzieliście :vv?

  3. „wystarczy jeden rzucony niedopałek” – bzdura, nawet świeżo zapalony papieros jest zbyt zimny aby zapalić opary benzyny. Nawet wrzucony do kanistra po prostu zgasły po wpadnieciu do cieczy, nie powodując żadnej szkody.

    Irytuje mnie od dluższego czasu w Was coraz mniej rzetelnego dziennikarstwa, a coraz więcej sztucznej sensacji.

  4. Panie redaktorze… Spójrzmy na sytuację inaczej. Może Właściciel nieszczęsnego kanistra nie zdawał sobie sprawy z jego nieszczelności przed zatankowaniem, bo przecież w jaki sposób sprawdzić czy pusty kanister jest szczelny? Zapewne po zatankowaniu benzyny do niego zauważyła że jest nieszczelny skoro zaczęła tą benzynę przelewać. Po pierwsze kanister benzyny trochę kosztuje, a po drugie gdyby pani nie przelała tej benzyny to większa jej ilość zanieczyściłaby środowisko. Po trzecie opary benzyny występują nad szyjką otwartego kanistra lub nad butelką. benzyna w ziemi co najwyżej przez kilka sekund działałaby jak świeczka. Normalny zdrowy o zmysłach człowiek wziąłby klika garści piasku rozsypał go w miejscu rozlania benzyny a benzynę z kanistra pomógł jak najszybciej bezpiecznie przelać do większego pojemnika na ciecz, a nie zawracał tym głowy Straży Pożarnej. Normalny szanujący się redaktor nie robiłby sensacji z czyjegoś nieszczęścia, bo komuś musiało zabraknąć tej benzyny w dodatku jedyny kanister jaki miał był nieszczelny, ponadto Straż Miejska zamiast pomóc jak zwykle zadzwoniła po kogoś innego, do tego jeszcze komuś się nudzi i musi wyśmiewać innych ludzi. Panie redaktorze… Jak łatwo jest komentować i krytykować kiedy się stoi z boku.

  5. Benzyna to bardzo dobry środek czyszczący brud i tłuste plamy. Benzyną bardzo dobrze czyści się brudną kosiarkę czy też felgi albo tarcze hamulcowe. Wystarczy odrobina brudu lub smaru i już macie czarną ciecz, która nadal doskonale czyści.

  6. oddali jej kanister 🙂 głupota przecież dzis też może to zrobić… a po co jej benzyna w butelkach plastikowych?? Koktajle robiła?? Nikt sie tym nie zaintersował?? Żenada…

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here