Późnym wieczorem dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące pogryzienia przez psa mieszkanki Gliwic. Po przybycie na miejsce patrolu Straży Miejskiej kobieta oświadczyła, że wracając wieczorem do domu ulicą Dolnej Wsi nagle została zaatakowana przez dwa wilczury, które wybiegły z posesji na ulicę.

Jeden z psów ugryzł panią w nogę. Strażnicy natychmiast udali się na teren posesji wskazanej przez kobietę, jednak nikt nie otworzył im drzwi. Podczas kolejnej kontroli dwa dni później strażnikom udało się porozmawiać z właścicielem psów, który oświadczył, że wyjeżdżając z domu zapomniał zamknąć bramy – to dlatego psy wybiegły na ulicę.

Podczas sprawdzania książeczki szczepień okazało się, że żaden z psów nie posiada aktualnych szczepień przeciwko wściekliźnie, związku z powyższym właściciel psów został ukarany dwoma mandatami karnymi na łączną kwotę 200 złotych.

Przypominamy o obowiązku szczepienia psów, który wynika z ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt.

• art.85 ust 1a. Kto uchyla się od obowiązku ochronnego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie, a w przypadku wprowadzenia obowiązku ochronnego szczepienia kotów przeciwko wściekliźnie od tego obowiązku podlega karze grzywny.

1 KOMENTARZ

  1. jak to jest że za nieposprzątanie po swoim psie jest mandat 500 zł a za brak szczepień 100 zł ?

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here