Gliwiczanki, które uczestniczyły w kursie samoobrony, potrafią poradzić sobie w sytuacji zagrożenia. 7 września ruszą zapisy na kolejną, dwudziestą edycję tych bezpłatnych szkoleń.Kurs, w całości finansowany z budżetu miasta, organizuje Centrum Ratownictwa Gliwice i Straż Miejska. Prowadzony jest w ramach programu „Bezpieczne Gliwice”, który zakłada stałą i długofalową współpracę samorządu i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne, w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom oraz poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta.

Zapisy do kolejnej edycji rozpoczną się w poniedziałek, 7 września, o 7.30. Panie, które chcą uczyć się samoobrony od doświadczonych trenerów, powinny zgłosić się osobiście do Centrum Ratownictwa Gliwice przy ul. Bolesława Śmiałego 2b. Tam przyszłe kursantki będą mogły zapoznać się z regulaminem, a także podpisać oświadczenie o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu. Kurs będzie prowadzony w poniedziałki i czwartki,  w godzinach 19.30 – 21.30, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Łączności przy ul. Warszawskiej 35. Zajęcia rozpoczną się 14 września i potrwają do 2 listopada. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Kurs samoobrony jest adresowany do mieszkanek Gliwic i ma pomóc im wyćwiczyć, jak w prosty i skuteczny sposób bronić się w niebezpiecznej sytuacji.

Szkolenia z podstawowych umiejętności obronnych i prawidłowych zachowań w razie niebezpieczeństwa prowadzą doświadczeni instruktorzy, którzy posiadają stopnie mistrzowskie sztuk walk i odpowiednie uprawnienia dotyczące zajęć grupowych w tym zakresie. Jak informuje Centrum Ratownictwa Gliwice, bardzo często są również instruktorami fitness, ćwiczeń siłowych, kulturystyki. Zajęcia z fantomami i innym sprzętem medycznym prowadzą natomiast ratownicy medyczni oraz instruktorzy pierwszej pomocy. Z kolei podczas specjalnych prelekcji Strażnicy Miejscy uczą gliwiczanki, jak unikać potencjalnych zagrożeń np. podczas podróży samochodem czy wyjścia na imprezę.

To już dwudziesta edycja szkoleń. Poszczególne edycje kursu odbywały się w rożnych częściach naszego miasta i niezmiennie cieszyły się dużą popularnością. Niejednokrotnie limit miejsc wyczerpywał się już w pierwszych dniach rejestracji, warto więc nie zwlekać z decyzją uczestnictwie w nadchodzącym cyklu zajęć.

– Można przyjąć, że na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat łącznie zostało przeszkolonych około 2800 kobiet. Wiek kursantek jest bardzo zróżnicowany, pojawiają się osoby nastoletnie, ale również panie w średnim wieku. Nie trzeba mieć wcześniejszego przygotowania sportowego, a przekazywane techniki są skuteczne i jednocześnie łatwe do wykonania – zachęcają przedstawiciele Centrum Ratownictwa Gliwice.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem 32/ 301-97-23 oraz pisząc na adres e-mail: a.bartkowiak@poczta.crg.gliwice.pl.

źródło: UM Gliwice
zdjęcie: Centrum Ratownictwa Gliwice

 

1 KOMENTARZ

  1. Na poprzedniej edycji o godzinie 10 rano nie było już miejsc wolnych w pierwszy dzień, to trochę zastanawiające, bo wymagane było osobiste zgłoszenie.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here