Kobiety, które padły ofiarą napaści, często latami wracają do równowagi psychicznej. Wiele pań, mimo że nie doświadczyło bezpośredniego zagrożenia, boi się samotnie wychodzić wieczorem z domu czy wracać z pracy. Być może niektórych groźnych sytuacji można byłoby uniknąć lub chociaż złagodzić ich skutki, gdyby ofiary wiedziały jak się bronić – nie tylko przed napastnikiem, ale też przed samą sobą, przed zahamowaniami, zakorzenionymi w kobiecym umyśle. W psychice pań siedzi np. taka myśl „nie, ja tego nie zrobię, bo zrobię komuś krzywdę”. Właśnie dlatego warto pomyśleć o własnym bezpieczeństwie i skorzystać z tego, że zbliża się kolejna edycja bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet organizowanego przez Centrum Ratownictwa Gliwice w ramach programu „Bezpieczne Gliwice”. Tym razem zajęcia będą się odbywać w Sośnicy.

Podczas kursu panie będą miały okazję przyswoić użyteczne zachowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia i mienia oraz nabyć podstawowe umiejętności obronne.

Zajęcia będą się odbywały w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Gliwicach przy ul. Jedności 35 w terminie od 22 marca do 13 maja 2016 r. w każdy wtorek (w godzinach 18.00 – 20.00) i piątek (w godzinach 18.30 – 20.30). Należy osobiście zgłosić swoje uczestnictwo, ze względu na konieczność zapoznania się z regulaminem zajęć oraz podpisania stosownego oświadczenia.

W kursie mogą wziąć udział panie, które ukończyły 15 lat i mieszkają w Gliwicach. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna prawnego. Zapisy na kurs rozpoczną się 15 marca 2016 r. Centrum Ratownictwa Gliwice zaprasza do swojej siedziby przy ul. Bolesława Śmiałego 2B w godzinach 7:30 – 15:30 (pokój 136). O przyjęciu zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem 32 301-97-53 lub poprzez e-mail: j.malyska@poczta.crg.gliwice.pl

8 KOMENTARZE

  1. Tak, tak drogie Panie, zapisujcie się, bo gazu pieprzowego możecie użyć tylko, gdy zostaniecie napadnięte przez kogoś z bronią palną. #sorytakiemamyprawo

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here