W ręce zabrzański policjantów wpadł 28-latek, który oszukał 76 osób. Na różnych portalach internetowych wystawił do sprzedaży towar w atrakcyjnych cenach. Głównie telefony i sprzęt RTV. Po pobraniu pieniędzy urywał kontakt i nigdy nie realizował zamówienia.

W trakcie postępowania śledczy ustalili, że sprawca wystawiał do sprzedaży głównie telefony i sprzęt RTV, których fizycznie nigdy nie posiadał. Do swojego przestępczego procederu używał kilku różnych kont bankowych, na które zainteresowani kupnem dokonywali wpłat. Wpłaty były różnej wielkości, od 100 do 1000 zł.

Osoby, które zapłaciły za zakupiony przedmiot, nigdy go jednak nie dostały. Swoje oferty zamieszczał na portalach społecznościowych i ogłoszeniowych, które nie  weryfikują w żaden sposób tożsamości sprzedającego. Praca operacyjna policjantów z zabrzańskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i zebrany w ten sposób materiał dowodowy doprowadziły do ustalenia tożsamości oszusta.

Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna poprzez swoją przestępczą działalność, którą prowadził od stycznia 2021 roku, oszukał co najmniej 76 osób z terenu całego kraju. Funkcjonariusze zatrzymali naciągacza, który usłyszał zarzut, zawierający 76 czynów, doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem w celu uzyskania korzyści majątkowej, czyli oszustwa.

Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności, jednak wyrok może być znacznie surowszy, ponieważ w przeszłości 28-latek odbywał już kare pozbawiania wolności za oszustwa. Dlatego teraz  będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do Sądu Rejonowego w Zabrzu.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here