W zabrzańskim Ratuszu podpisana została dziś umowa na budowę ul. Marsa na osiedlu Słoneczna Dolina.

To inwestycja realizowana w ramach zadania „Budowa drogi, chodników, ścieżki rowerowej, kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego na osiedlu Słoneczna Dolina w Zabrzu, część III”.

Podpisy na umowie w obecności prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik złożyli: dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu Danuta Bochyńska-Podloch oraz wiceprezesi przedsiębiorstwa DROGOPOL Sp. z o.o. Michał Starzewski i Maciej Szczyrbowski.

– Dzisiejsze wydarzenie daje zielone światło do realizacji ważnej inwestycji dla mieszkańców osiedla Słoneczna Dolina. Jestem przekonana, że nowa droga poprawi komunikację w tej dzielnicyTe wszystkie ważne dla mieszkańców inwestycje możemy realizować dzięki linii kredytowej Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Już za osiem miesięcy będziemy mogli korzystać z nowej drogi, która jest elementem szeroko zakrojonych działań poprawy infrastruktury drogowej w Zabrzu. – komentowała podczas wydarzenia prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Wartość umowy to 6 milionów złotych (5 884 753,92 zł). Mieszkańcy osiedla Słoneczna Dolina będą mogli korzystać z nowo wybudowanej infrastruktury drogowej już od grudnia br. 

Zadanie obejmuje w swoim zakresie budowę nowej nawierzchni w ciągu ulicy Marsa wraz z rondem, chodnikami oraz placem zawracania. Ulica zyska także nowe odwodnienie i oświetlenie uliczne, przebudowany i zabezpieczony zostanie również istniejący gazociąg.

Ulica Marsa to już kolejna przebudowana droga w obrębie osiedla Słoneczna Dolina. Do tej pory na jego terenie nową nawierzchnię zyskały już ul. Jowisza, Lawendowa, Merkurego oraz Neptuna.

źródło: UM w Zabrzu

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here