W sobotę 30 czerwca Szlak Zabytków Techniki będzie obchodził swoje święto po raz trzeci.

W ostatnią sobotę czerwca zapraszamy na trzecią edycję INDUSTRIADY – Święta Szlaku Zabytków Techniki. W Oddziale Odlewnictwa Artystycznego na małych i dużych fascynatów żeliwnych skarbów będą czekać ich gipsowe repliki, którym będzie można nadać np. kolor żeliwa. W Radiostacji – wystawa odbiorników radiowych z czasów złotej, przedwojennej epoki radia, a o 15.30 wykład poświęcony historii radiofonii w drugiej Rzeczpospolitej. Prelekcję wygłosi Henryk Berezowski – znawca i popularyzator historii radia i polskiej radiofonii, autor publikacji  „Towarzystwo Radiotechniczne. ELEKTRIT. Wilno 1925 – 1939”. Dodatkowo o każdej pełnej godzinie – z wyłączeniem czasu trwania wykładu – odbywać się będą projekcje filmu „Uwaga! Tu Gliwice!” rekonstruującego wydarzenia Prowokacji Gliwickiej.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

Organizacja: Miasto Gliwice
Współorganizacja: Muzeum w Gliwicach i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

 
Technika wkracza do Muzeum – audioprzewodniki w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego

30 czerwca (sobota) 2012 r., Oddział Odlewnictwa Artystycznego, godz. 11.00 – 18.00

Święto  Szlaku Zabytków Techniki to świetny moment na inaugurację nowej formy zwiedzania Muzeum w Gliwicach – zwiedzania z audioprzewodnikiem. Do Oddziału Odlewnictwa Artystycznego trafi 30 nowoczesnych urządzeń. Bezprzewodowe audioprzewodniki Aureaplus łączą w sobie wypróbowaną technologię z innowacyjnymi funkcjami. Dzięki nim zwiedzający wystawę „Słusznie słyną dziś Gliwice…” będą mogli samodzielnie poruszać się po ekspozycji poznając żeliwne skarby w dogodnej dla siebie kolejności i tempie. Nagranie, wprowadzające w świat artystycznego odlewnictwa, trwa 45 minut. Wysłuchać go można w wersji polskiej i angielskiej.

Uwaga!
W związku ze Świętem Szlaku Zabytków Techniki w sobotę, 30 czerwca  2012 r. Willa Caro i Zamek Piastowski będą niedostępne dla zwiedzających. 

Dzisiaj w Gliwicach ma zaszczyt być patronem medialnym wydarzeń pod Radiostacją.

RM
 

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here