Gliwice Lions. Awans do play-off

Lionsi w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej pokonali Kraków Knights 41:0 i zapewnili sobie awans do play-off.

Jesteśmy w play-off, ale chcemy ponownie pokonać Steelers – powiedział po spotkaniu grający trener Lions, Paweł Klawender.

Obie ekipy spotkały się już po raz drugi w tym sezonie rozgrywkowym. W pierwszym meczu inaugurującym sezon PLFA I na boisku w Ornontowicach Lwy wygrały 20:0 po dwóch przyłożeniach Tomasza Sobonia

W niedzielnym wyjazdowym spotkaniu 24-letni running back gliwickiego zespołu ponownie rozegrał bardzo dobre zawody. To właśnie trzy kolejne przyłożenia Sobonia w drugiej kwarcie – dwa po akcjach biegowych oraz jedno po podaniu Pawła Klawendera – umożliwiły kontrolowanie wydarzeń na boisku w drugiej części meczu. Z dobrej strony pokazał się również Dawid Krawczyk, który przyłożeniem w I kwarcie dał pierwsze prowadzenie Lwom w 7 minucie, a kolejne dołożył w trzeciej odsłonie po podaniu Łukasza Bachmana. Warto też zaznaczyć, iż 5- krotnie podwyższenie za jeden punkt dał gliwiczanom Szymon Bukowski.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również nietypowo ustawiona formacja defensywna, która nie dała zdobyć ani jednego punktu zawodnikom Knights. Obroną dobrze kierowali zawodnik skraja linii defensywnej Łukasz Koral i występujący z obowiązku w drugiej linii Marek Szymura.

Nasz atak nie miał dzisiaj najmniejszych problemów ze zdobywaniem jardów i punktów. Miałem trochę obawy jeśli chodzi o naszą formację obrony, gdyż z powodu braku kilku kluczowych graczy musieliśmy występować w nietypowym ustawieniu. Mimo tego nie pozwoliliśmy rywalom zdobyć punktów – powiedział po meczu Paweł Klawender.

7 lipca Gliwice Lions rozegrają w Będzinie mecz o pierwsze miejsce w Grupie Południowej PLFA I z Zagłębiem Steelers Interpromex. W pierwszym spotkaniu minimalnie lepsze okazały się Lwy pokonując w Ornontowicach 14:13 Steelersów.