Wczoraj około godziny 14:00 po anonimowej informacji zatrzymano kompletnie pijaną kobietę, która wyruszyła w podróż do domu. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że anonimowy telefon uchronił ją od poważniejszych konsekwencji. Być może uratował życie jej lub innych osób.

Policjanci WRD KMP Gliwice zatrzymali audi. Już po otwarciu drzwi samochodu poczuli duże stężenie alkoholu. Badanie przeprowadzone alkomatem potwierdziły spostrzeżenia. 46-letnia mieszkanka powiatu rybnickiego miała we krwi 3,03 promila alkoholu. Kierującej zatrzymano prawo jazdy kategorii B. Podejrzaną czeka proces i wyrok. Grożą jej dwa lata pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

Wczoraj na gliwickich drogach zatrzymano jeszcze innych kierowców mających wiele na sumieniu. Dla przykładu: około godziny 10:00 na ul. Opolskiej zatrzymano 44-latka, który kierował z niedozwoloną dawką alkoholu we krwi. W czasie badania wydmuchał 0,8 promila. Również stracił prawo jazdy i czeka na proces karny. Natomiast przed 12:00 na Hutniczej, w czasie rutynowej kontroli, wpadł 55-latek, który kierował samochodem pomimo decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień. Sprawą tego pana zajmują się policjanci z III komisariatu.

źródło: KMP Gliwice

 

 

15 KOMENTARZE

  1. Natychmiast pozbawić ją (i innych nietrzeźwych lub naćpanych kierujących) prawa jazdy DOŻYWOTNIO, skonfiskować pojazd na rzecz Skarbu Państwa (jeżeli jechała pożyczonym, to równowartość), upublicznić wizerunek i dane osobowe oraz stworzyć dla takich przymusowe obozy pracy (na wzór takich, które są w Federacji Rosyjskiej) i 10 lat przymusowej pracy na rzecz Skarbu Państwa.
    Inaczej nie zwalczy się plagi pijanych i naćpanych kierowców.

  2. A wczoraj czytałem o pewnym prokuratorze który został poddany kontroli i wydmuchał ponad 2 promile i mu jakos nie zabrano prawa jazdy i nie postawiono zarzutów i gdzie tu równość i sprawiedliwosc

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here