W czwartek, popołudniu na policję zadzwoniła kobieta, która zauważyła pozostawiony bez opieki wózek dziecięcy. Wewnątrz znajdował się płaczący chłopiec.  Gliwiczanka powiadomiła więc policję.

Policjanci potwierdzili, że dwuletnie dziecko najprawdopodobniej zostało porzucone – przez długi czas nikt nie przychodził po chłopczyka. Rozpoczęto działania. Na miejsce wezwano lekarza. Malucha przewieziono na oddział pediatryczny gliwickiego szpitala. Tam, po oględzinach, stwierdzono, że dwulatek jest zdrowy i zadbany.

Łabędzka policja wszczęła poszukiwania nieodpowiedzialnego opiekuna. Na szczęście, po pewnym czasie, na komisariat zgłosiła się matka. Okazało się, że nie może skontaktować się ze swoim 25-letnim konkubentem, pod opieką którego zostawiła syna.

Około godziny 19:00, na jednej z ulic w Łabędach, policjanci zatrzymali kompletnie pijanego opiekuna. Mężczyzna, w którego krwi znajdowały się ponad 3 promile alkoholu, wiedział jedynie, że gdzieś zostawił dziecko. Przeciwko nieodpowiedzialnemu opiekunowi zostało wszczęte dochodzenie. Za narażenie dwulatka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. O zdarzeniu zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

źródło: KMP Gliwice

 

 

 

 

43 KOMENTARZE

 1. wyraziłam tylko swoje zdanie 🙂 i nie uważam aby to była bzdura 🙂 opinia potwierdzona ostatnimi badaniami ile dzieci trafia do izby dziecka od pijanych rodziców, wiec cos w tym jest …..

 2. Jak nie dostawali to nie pili? Bzdura zwalac wine na +500 a tak naprawde to najwiecej pisza ludzie którzy maja jedno dziecko lub sa zarobieni- ci co pili pić będą czy za 500+ czy za złom czy z renty babci 🙁

 3. Normalnym ludzia zabierają dzieci z powodu braku kasy czy warunków a tu najebany z takim małym dzieckiem i hujowi nic nie zrobią, brak odpowiedzialności, za jaja bym go powiesiła!

 4. No na pewno nie wszyscy przewalają kase na alkochol,miałam na myśli dzieci które cierpiały z powodu alkocholizmu rodziców,teraz cierpią jeszcze bardziej. Tym dzieciom nic się nie zmieniło na lepsze.

 5. Kochani czy w Polsce czy zagranicą Polacy są mściwi zazdrosni i jak by mogli to nóż by byli w plecy i z tym się zgadzam beti z tobą. A pijaki byli są i będą pozdrawiam

 6. Ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka ja mam 4 dzieci obydwoje z mezem pracujemy o dzieci dbamy i wasze pieniazki u nas na wodke nie pojda a na generalne remonty pokojii dzieci na lepsze zabawki i na zajecia dodatkowe bo jeden chce tanczyc drugi grac w pilke a trzeci malowac i nareszcie jest szansa by mogli swoje pasje rozwijac

 7. Tak ale 500+ mialo poprawic sytuacje dzieci,a jak widac jeszcze pogarsza. To ze chlali wczesniej to prawda,teraz maja jeszcze wiecej na chlansko. To nasze pieniadze a nie PiSiorow

 8. Ja tez widzę pierwsze rezultaty 500+:
  W kawiarniach, kinach i parkach rozrywki zaczynają pojawiać się rodzice z trójką i czwórką dzieci, ktorzy w dużym procencie w końcu mogą sobie pozwolić na swobodne wyjście.
  No i drugi efekt – ból dupy tych, którym się nie należy 😀

 9. To nie jest wina programu 500+. Program jest bardzo dobry. Oddaje obywatelom pieniądze, które i tak wydadzą napędzając gospodarkę. Double WIN dla rządu. Patologia była jest i będzie. Kolejnym krokiem powinna być sterylizacja osób o IQ niższym niż 90

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here