Instytut Onkologii w Gliwicach dysponuje aktualnie 500 miejscami postojowymi. Dotychczas pacjenci i ich rodziny mogli korzystać z parkingów znajdujących się przed i za budynkiem szpitala oraz z prowizorycznego placu będącego w rzeczywistości łąką, która w czasie deszczów, rozjeżdżana przez samochody zamieniała się w błotne bagno.

5af1617c-1fd2-4113-8392-b3e4e48f0ce2

Kierowcy od dawna uskarżali się, że sytuacja w której muszą płacić i brnąć w błocie jest nie do przyjęcia. Jednak plac będący własnością Skarbu Państwa nie mógł być wcześniej zabudowany ponieważ – jak przekazała nam Magdalena Markowska, rzecznik Instytutu – nie zezwalała na to dotychczasowa umowa dzierżawy.

Niedługo stan ten ma się zmienić i aktualna prowizorka zamieni się w pełnowartościowy parking. Wyłoniono już wykonawcę robót, który prace rozpocznie 4 lutego. Za 730 tys. zł zostanie wykonany plac postojowy z prawdziwego zdarzenia. Zakończenie budowy przewidziano na 1. kwietnia 2016. Dzięki inwestycji Onkologia dysponować będzie 180 „normalnymi” miejscami postojowymi.

16 KOMENTARZE

  1. Jeśli ktoś parkuje tam często, albo cały tydzień jeździ na badania lub terapię może wykupic’ karnet na tydzień za 10 zł, mając jednocześnie możliwośc’ wjeżdżania i wyjeżdżania okazując wykupiony karnet 🙂 to tak dla niedoinformowanych 🙂

  2. Nowy parking z tą ilością miejsc to zdecydowanie za mało.Duży wielopziomowy tzw.z lekkiej konstukcji to było by rozwiązanie takie stoją prawie przy kazdym niemieckim szpitalu.

  3. Parking – dobra rzecz , ale ceny to już inna bajka . Tam nikt nie przyjeżdża na godzinę . Tam się siedzi po wiele godzin ! . I wtedy urasta problem finansowy dla pacjentów , którzy i tak są pokiwani przez platności na tamtejsze lekarstwa !!!!

  4. a i tak się znajdzie „centuś ” który jak pies będzie siedział w aucie i stał na drodze jak święta krowa nie bacząc na innych użytkowników drogi .

  5. na zdjęciu pięknie widać samochody przyjezdnych ,którzy wcale nie są pacjentami onkologii,tylko po prostu nie chcą płacić za parkowanie via parkomat/. nowo oddane chodniki przy węźle dtś już wyglądają jak po paru latach eksploatacji.mandatów nie stiwerdzono.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here