Zarząd Dróg Miejskich dąży do ograniczenia problemów komunikacyjnych w centrum Gliwic. Wobec tego zaplanowano wprowadzenie zmian w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnej w ciągu ulicy Jagiellońskiej. Modyfikacje obejmą następujące skrzyżowania: Jagiellońska/ Częstochowska/Mitręgi, Jagiellońska/Dworcowa/Plac Piastów oraz Zwycięstwa/Bohaterów Getta Warszawskiego. Wkrótce przekonamy się, jak podjęte przez ZDM działania przełożą się na poprawę płynności ruchu w tym rejonie. Zlecono już opracowanie nowych projektów sygnalizacji świetlnych. Przewidywany termin wdrożenia nowej organizacji ruchu to lipiec-sierpień bieżącego roku.

Należy jednak mieć na uwadze, że występowanie lekkich zatorów komunikacyjnych w godzinach szczytu, może okazać się nieuniknione. W tym rejonie miasta dochodzi do koncentracji ruchu indywidualnego, transportu zbiorowego i pieszego. – wyjaśnia Anna Gilner, dyrektor ZDM

4 KOMENTARZE

  1. Dlaczego niezmotoryzowany (rowerzysta, pieszy) w Gliwicach jest traktowany jak druga kategoria. Czas to zmienić. Radni, przejedźcie się raz rowerem albo wręcz pochodźcie na nogach po Gliwicach a zrozumiecie w czym rzecz. Dla informacji jestem gliwiczaninem i od 40 lat zmotoryzowany ale po centrum chciałbym jechać na rowerze. I jeszcze jedno, w pełni zgadzam się z moim przedmówcą „gliwek”. Inteligentne światła na skrzyżowaniach projektował jakiś baran.

  2. Bardziej się zastanawiam co za baran wymyślił tak długi czas oczekiwania dla pieszych. Nic nie jedzie a wszyscy stoją bo czerwone. Chcąc przejść wokoło skrzyżowania przez wszystkie przejścia dla pieszych trzeba poświęcić z 15 minut!

  3. Jasne. najlepsze rozwiązanie świata – zjazd z DTŚ na Częstochowską i następnie w Jagiellońską. Tam nie trzeba godzin szczytu, żeby było ciasno. I nie bardzo da się to porawić…
    Co za niedouk to wymyślił?

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here