Policjanci z Komisariatu III Policji w Zabrzu zatrzymali mężczyznę podejrzanego między innymi o kradzież wiązek kabli miedzianych wartych około 100 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem, w warunkach recydywy. Na wniosek śledczych wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Pod koniec sierpnia Policjanci z Komisariatu III Policji w Zabrzu wszczęli dochodzenia dotyczące dwóch kradzieży w rejonie ulic Chojnickiego i Sienkiewicza w Zabrzu. W pierwszym przypadku była to kradzież 6 kompletów felg aluminiowych o wartości 15 tysięcy złotych. W drugim przypadku była to kradzież z włamaniem do garażu, gdzie skradziono 2,5 tony miedzianych wiązek elektrycznych, akumulatory oraz paliwo o łącznej wartości 101,5 tysiąca złotych.

Zabrany w sprawie materiał dowodowy oraz praca operacyjna policjantów pozwoliły ustalić, że za kradzieże odpowiada 36-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna w 2018 roku opuścił zakład karny, gdzie od 10 lat odbywał kare pozbawiania wolności między innymi za kradzieże. We wtorek  wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, jednak jej wysokość może być zwiększona z uwag na popełnienie przestępstwa w warunkach recydywy.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here