Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatowych spotkaniach typu „hands on”.

Dla osób nie mających wcześniej kontaktu z daną dyscypliną
Dla osób chcących rozszerzyć swoje horyzonty
Dla Ciebie, jeśli jeszcze nigdy tego nie robiłeś!

Spotkania adresowane są do osób w każdym wieku, a prowadzone przez instruktorów związanych z gliwickimi organizacjami pozarządowymi. Warsztaty te to sposób na kontakt z działaniami artystycznymi i z ludźmi, tworzącymi miejski pejzaż kulturalny.

Jeszcze nie opadł kurz po ArtNocy, a tu już szykuje się kolejne obcowanie ze sztuką. Centrum Organizacji Kulturalnych „PEREŁKA” w czerwcu organizuje cykl dwugodzinnych warsztatów:

4 czerwca (poniedziałek), godz. 18:00 Architektura –  Podstawą pracy na warsztatach będzie makieta fragmentu ulicy z brakującym budynkiem. Efektem naszej pracy będą makiety/kolaże elewacji brakującego budynku, obrazujące różne podejścia i możliwości rozwiązania tego samego tematu. Staną się one tematem dyskusji o proporcjach, skali i kompozycji. Warsztat poprowadzi Magdalena Gierczak, architektka, właścicielka INOSTUDIO i działaczka stowarzyszeń Dwunasta Dziesięć i Napraw Sobie Miasto.

5 czerwca (wtorek), godz. 18:00 Komiks –  Stworzymy podczas warsztatów krótkie historyjki, ale i zostaniemy wprowadzeni w niesamowity świat odłamu popkultury, jakim jest komiks.  Dowiemy się czegoś na temat historii i teorii komiksu, oraz poznamy techniki jego tworzenia. Warsztat poprowadzą rysownik Mikołaj Ratka, oraz scenarzysta komiksów i gier Daniel Gizicki.

15 czerwca (piątek), godz. 16:00 Taniec – Poznamy sposoby pracy z ciałem w tańcu oraz podstawowe kroki tańców towarzyskich dzięki Dagmarze Nowak i Adamowi Vasina, parze tanecznej klasy „S” związanej ze Stowarzyszeniem taneczno – sportowym SZOK. Będziemy mieć okazję w przyjemny sposób poznać kroki tańca latynoskiego oraz tańca standardowego i w dobrej atmosferze dowiedzieć się czegoś o pracy ciałem w ruchu.

Celem warsztatów jest pokazanie, że amatorskie działania w różnych dyscyplinach sztuki są sposobem na aktywność społeczną oraz na otwarcie swoich myślowych horyzontów. Spotkania są bezpłatne, ale ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o zgłoszenia telefoniczne do 31 maja.

RM

Centrum Organizacji Kulturalnych „PEREŁKA”
ul. Studzienna 6
Godziny otwarcia: od 10.00 do 18.00
tel. 032 775 20 53

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here