Rozstrzygnięto przetarg na „opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji lotniska użytku wyłącznego w Gliwicach”. Najkorzystniejszą ofertę złożyła warszawska firma INNEBO Group Sp. z o.o.

Zakres dokumentacji obejmuje opracowanie koncepcji programowo – przestrzennej, projektu budowlanego, projektu wykonawczego, przedmiaru robót, Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, kosztorysu inwestorskiego oraz uzyskanie wszystkich wymaganych zatwierdzeń i decyzji administracyjnych. Termin realizacji przedmiotu umowy został ustalony na styczeń 2017 roku. Według prognoz inwestycja będzie kosztować około 19 mln zł i będzie służyć jako baza dla lotów biznesowych, sportowych oraz małego ruchu cargo. Lotnisko gliwickiego aeroklubu będzie przeznaczone m.in. na potrzeby inwestorów i publicznego transportu lotniczego na małą skalę. W Gliwicach jest wiele firm, które chętnie skorzystają z takiej oferty. W przyszłości pojawi się tam niezbędna infrastruktura: zostanie wybudowany utwardzony pas i droga startowa, drogi kołowania, płyta postojowa, kontenerowa stacja paliw, hangary postojowe i postojowo – obsługowe, parkingi oraz drogi dojazdowe z niezbędną infrastrukturą. Według założeń lotnisko ma być gotowe do 2018 r. Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu miasta, a zrealizuje ją Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju.

źródło: UM Gliwice

14 KOMENTARZE

  1. Kij z miejscami spacerowymi. Bardziej chodzi o hałas. Już teraz okoliczne dzielnice się wyludniają (hałas od autostrady, hałas od ruchliwej Rybnickiej), teraz będzie jeszcze gorzej, bo dojdzie ryk samolotów.

  2. A ja myślę, że nadal będzie można tam spacerować i wszystko będzie działało jak do tej pory – bez utrudnień 🙂 Kiedy np trwają manewry wojskowe i helikopter lata mi cały dzień za oknem (mieszkam na Zubrzyckiego) też mnie to denerwuje ale cóż ja mogę zrobić… Myślę, że trze się cieszyć, że miasto coś zmienia i działa a nie ciągle narzekać. Nigdy nie wiemy, czy to zmodernizowane lotnisko kiedyś się nam nie przyda… Więc uszy do góry, cebule do kieszeni! 🙂 Miłego weekendu wszystkim 😀

  3. A mieszka pan obok? Bo ja tak… Skorzysta na tym może garstka bogatszych, a większość przeciętnych zjadaczy chleba straci fajne miejsce spacerowe i spokój.

  4. Ciekawe czy ktoś zrobiła analizę wpływu na środowisko, czy ktoś ocenił hałas z jakim będą musieli żyć mieszkańcy pobliskich osiedli….. mają już autostrady z każdej strony bez ekranów huczące całymi dniami no to teraz dołóżmy i samoloty a co… kto bogatemu zabroni

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here