Lutowy repertuar Teatru Nowego w Zabrzu przedstawia się wyjątkowo ciekawie. Dziewięć tytułów, w tym zarówno komedie, farsy, spektakl dla dzieci, monodram czy też adaptacje znanych dramatów – to tylko część propozycji, wśród których mogą Państwo wybierać planując wizytę w teatrze w tym miesiącu.

Dzisiaj i jutro na naszej zabrzańskiej scenie teatralnej zobaczymy “OdCinek” – monodram inspirowany dramatem Jeana Pierre’a Dopange pt. „Belfer” w brawurowym wykonaniu Grzegorza Cinkowskiego.

Spektakl “OdCinek”

5 i 6 lutego Teatr Nowy zaprasza na monodram “O co biega?” w reżyserii Marcina Sławińskiego. To klasyczna brytyjska farsa, która od 1945 roku bawi widzów na całym świecie. Akcja spektaklu dzieje się w czasie II wojny światowej w małym miasteczku położonym gdzieś na angielskiej prowincji. 

Spektakl “O co biega?”

10 i 11 lutego na deskach Teatru Nowego wystawiona zostanie sztuka “Źli Żydzi” w reżyserii Marcina Sławińskiego. Spektakl w komediowym tonie opowiada o konflikcie między młodymi ludźmi, który w istocie wykracza daleko poza emocjonalne, rodzinne kłótnie i zamienia się w konfrontację „postępowego”, multikulturowego i obojętnego religijnie światopoglądu z przekonaniem o konieczności obrony kultury, tradycji i religii, koniecznych dla przetrwania tożsamości narodu.

Sztuka “Źli Żydzi”

11 i 12 lutego Teatr Nowy zaprasza na spektakl pt. “Śmiech wzbroniony” w reżyserii Zbigniewa Stryja. Komedia Miro Gavrana to zaskakująca opowieść, pełna nagłych zwrotów akcji, spotkań na granicy zdrowego rozsądku i humoru…który czasem gorzko smakuje. Sztuka uhonorowana została nagrodą Marina Držića przyznawaną przez Chorwackie Ministerstwo Kultury. Premiera odbyła się w Zagrzebiu w 2004 roku. Przetłumaczona została na kilka języków m.in.: angielski, rosyjski, słowacki, francuski, czeski i polski.

Spektakl “Śmiech wzbroniony”

13 lutego, a także w Walentynki na deskach zabrzańskiego teatru wystawiona zostanie sztuka pt. “Okno na parlament” – lekka i niezwykle zabawna komedia pomyłek i fałszywych tożsamości, w której precyzyjnie skonstruowana intryga i brawurowe tempo akcji, ani na chwilę nie dają widzowi odetchnąć.

Spektakl pt. “Okno na parlament”

“Hotelowe manewry” wystawione zostaną 17 i 18 lutego. Akcja farsy „Hotelowe manewry” w reżyserii mistrza tego gatunku Marcina Sławińskiego, dzieje się w 1942 roku w wielogwiazdkowym hotelu Palm Beach Royale, gdzie ma odbyć się uroczysty koncert dla wyjeżdżających na front żołnierzy. Jak się okazuje w koncercie mają wystąpić dwie nienawidzące się artystki i… żadna z nich nie wie, że wystąpi ta druga…

“Hotelowe manewry”

19 i 20 lutego Teatr Nowy zaprasza na spektakl pt. “Dom lalki. Część 2”. Sztuka Lucasa Hnath’a, napisana w roku 2017 to kontynuacja losu Nory – bohaterki innego dzieła, autorstwa Henryka Ibsena, napisanego w 1879 roku… Akcja spektaklu w reżyserii Katarzyny Deszcz rozgrywa się 15 lat po odejściu Nory.

Spektakl pt. “Dom lalki. Część 2”

Przez cztery dni – od 24 do 27 lutego – w Teatrze Nowym grana będzie “Królowa Śniegu”. Ten spektakl familijny to oparta na baśni Hansa Christiana Andersena historia dziewczynki Gerdy, która – z misją ratunkową – wyrusza w najważniejszą w swoim życiu podróż. Chce odnaleźć i uwolnić swojego przyjaciela Kaja, uwiedzionego przez potężną i tajemniczą Królową Śniegu.

Spektakl “Królowa Śniegu”

24 i 25 lutego Teatr Nowy w Zabrzu zaprasza na ostatnią sztukę graną w tym miesiącu – “Stosunki prawne” w reżyserii Zbigniewa Stryja.

“Stosunki prawne”

Pełen repertuar Teatru Nowego w Zabrzu na listopad znajdziecie Państwo na stronie www.teatrwzabrzu.pl

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here