Magdalena Wichrowska wygrała półfinałową walkę z Rosjanką Darią Abramową podczas 7. Mistrzostw Świata Kobiet w Boksie w Chinach i awansowała do finału kategorii 64 kg.

 Zawodniczka GUKS Carbo Gliwice od początku bardzo rozważnie boksując kontrolowała pojedynek. Po remisowej pierwszej rundzie (2-2), w drugim i trzecim starciu sędziowie minimalnie wyżej oceniali skuteczność podręcznikowych ciosów prostych Magdy, niż chaotyczny boks Rosjanki, punktując 4-3 i 3-2. Przed finałową rundą  prowadziła 9-7, by w czwartej odsłonie z konsekwencją i skutecznością godną przyszłej mistrzyni świata, wynikiem 5-3 przypieczętować w pełni zasłużone zwycięstwo 14-10. W jutrzejszym w finale Wichrowska zmierzy się z doświadczoną, 29-letnią Koreanką z Północy – Pak Kyong Ok. 

Awans do finału Mistrzostw Świata to życiowy sukces Magdaleny Wichrowskiej, która do boksu wróciła 10 miesięcy temu po ponad 1,5 rocznej przerwie macierzyńskiej. Wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Stelmach była m.in. Młodzieżową Mistrzynią Europy.

Foto: bokser.org

 

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here