Propozycja Gliwickiego Teatru Muzycznego skierowana do rodzin z dziećmi do lat 6, a także do rodzin spodziewających się dopiero potomstwa. Cykl nietypowych koncertów inspirowany jest badaniami empirycznymi i doświadczeniem prof. E.E. Gordona – muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki, badacza związanego z Uniwersytetem Temple w Filadelfii oraz University of South w stanie Kolumbia. Celem dzieła Gordona jest stymulacja rozwoju dziecka wykorzystująca jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu.

Koncerty „Maluchy w krainie dźwięku” odbywają się bez podziału na publiczność i wykonawców. W centrum, na materacach i kolorowych poduchach, siedzą dzieci i ich rodzice – można poczuć się jak na letnim pikniku. Muzycy poruszają się pomiędzy publicznością. To niecodzienny koncert łączący elementy zajęć i zabaw umuzykalniających, ruchowych i teatralnych.

Projekt jest autorskim programem Doroty Banaś, absolwentki Wydziału Pedagogiki Muzycznej Uniwersytetu Śląskiego, skrzypaczki Filharmonii Zabrzańskiej, animatorki kultury. Wykonawcy: Dorota Banaś – skrzypce, wokal, prowadzenie; Monika Szczecina – współprowadzenie; Szymon Gołąbek – gitara; Ronald Tuczykont – kontrabas oraz Andrzej Schneider – fortepian i perkusja.

Repertuar i bilety <– kliknij

 

2 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here