Dziewięciu maturzystów z Gliwic będzie zmuszonych ponownie podejść do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie unieważni matury uczniów z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach. Powód? 4 maja, podczas egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym, doszło do zamiany arkuszy. 5 uczniów zamiast w nowej formule pisało maturę w starej natomiast czterech, zamiast starej nową. Sprawa została zgłoszona OKE za późno, ponieważ dopiero po zakończeniu egzaminu, by pechowym maturzystom rozdać właściwe wersje i wydłużyć czas. Jeden z piszących sygnalizował pomyłkę już podczas pisania matury, ale zostało to zignorowane przez komisję nadzorującą. Z nie swojej winy 9 gliwickich maturzystów będzie musiało jeszcze raz zdawać egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym – w terminie dodatkowym 1 czerwca.

69 KOMENTARZE

 1. Słyszałem w radiu,że zgłaszali,a ekipa nadzorująca maturę nie wymienili egzemplarzy …żenada!a w takim razie do sądu podać egzaminatorów

 2. Chyba bym z komisja porozmawiała poważnie 🙁 WSTYD !!!! Stres dla maturzystów , stracony kolejny czas , a dlaczego oni maja ponosić konsekwencje tego ze egzaminu dojrzałości nie zdała komisja ???

 3. Zwykłe zaniedbanie, które ma poważne konsekwencje. Dlatego procedury, wzmożona uwaga I skupienie w organizacji przebiegu matur, jak i podczas egzaminowania, to podstawa. Tu chodzi o ludzi, nie o statystyki.

 4. z artykułu wynika, że gdyby zgłoszono sprawę do OKE wcześniej nie było by problemu („Sprawa została zgłoszona OKE za późno, bo dopiero po zakończeniu egzaminu, by maturzyści mogli otrzymać właściwe wersje.”)

 5. To prawda. Jednak prawda jest też taka, że bez względu na system, reformy ….itd. jeśli są jakieś procedury, z których szanowni członkowie są szkoleni, egzaminami to należy przede wszystkim od nich zacząć wyciągając konsekwencje. Bo to trochę tak jak pprzymknąć oko na źle napisaną maturę, egzamin bo reforma jest źle przeprowadzona lub program źle napisany. Ale zgadzam się ! ryba psuje się od głowy !

 6. Boże 😀 to tylko w tym kraju może się zdarzyć 😉 współczuć uczniom a tym co zawinili to dyscyplinarka… Skoro ucznia za ściąganie by zdyskwalifikowali to ich za błąd również… A nie że ktoś będzie płacił za błędy innych!! Wstyd!!! Nagłośnić sprawę a komisję przed sąd skoro za ich błędy ponownie muszą pisać

 7. Taki ch*j a nie napisałbym jeszcze raz. Teraz ta dziewiątka powinna się odwołać, złożyć zbiorowy pozew i nagłośnić sprawę w mediach tak, żeby sobie nauczyciele przypomnieli po co podjęli ten zawód. A komisja do dyscyplinarki. „Młody gówniarz co on się tam może znać”. Pewnie za zwrócenie uwag na problem jeszcze został zrugany. Śmiech na sali.

 8. U nas w Pl, zadufańce słuchają tylko siebie…. Żałosne :/ i nie rozumie dlaczego te osoby mają cierpieć przez BEZMYŚLNOŚĆ innych ?!?!?!

 9. Niestety konsekwencje osób odpowiedzialnych „rozmyją ” się w powietrzu, albo dla przykładu poświęcą jednego „kozła ofiarnego „ponownie zwołania komisja, której trzeba będzie ponownie zapłacić!!
  a maturzyści powtórnie stres i zamieszanie.

 10. „Dziewięciu maturzystów z Gliwic będzie zmuszonych ponownie podejść do egzaminu maturalnego z języka polskiego.”
  No to rzeczywiście matury w Gliwicach unieważnione…

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here