Miejski Zarząd Usług Komunalnych zapowiada, że 2016 rok będzie dla ich załogi bardzo pracowity. Tradycyjnie już MZUK z myślą o mieszkańcach Gliwic zajmie się realizacją licznych inwestycji i remontów. W planach jest również organizacja wielu imprez.

W tym roku metamorfozę przejdą kolejne skwery, zieleńce oraz miejsca wypoczynku i aktywności gliwiczan. W 2016 roku rozpocznie się modernizacja Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, jednego z najbardziej reprezentacyjnych miejsc Gliwic, gdzie odbywają się miejskie uroczystości. Prace, podzielone na etapy, będą prowadzone w latach 2016-2018. Inwestycja ma obejmować wymianę nawierzchni, budowę małej architektury, zagospodarowanie zieleni. Bez zmian natomiast pozostanie układ fontanny oraz pomnika Marszałka Piłsudskiego.

Co ciekawe, modernizację przejdzie stara scena na placu Krakowskim. Nowa konstrukcja ma być lepiej przystosowana do potrzeb organizacji koncertów i wydarzeń plenerowych. Przygotowane zostanie miejsce (podest plus złącza energetyczne), gdzie podczas imprez rozstawiana będzie scena mobilna.

scena gliwice

Wiele prac prowadzonych będzie na placach zabaw i zieleńcach. Nowy wygląd zyska m.in. skwer przy ul. Hanki Sawickiej. Teren zostanie uporządkowany i oświetlony, pojawią się tam również urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu. To nie koniec inwestycji realizowanych z myślą o miłośnikach aktywności fizycznej: siłownie plenerowe powstaną również przy ul. Sadowej i św. Anny, a w lesie komunalnym przy ul. Chorzowskiej utworzone zostanie miejsce do jazdy na rolkach.

siłownia gliwice

Inwestycje i remonty czekają także miejskie pływalnie. W planach jest m.in. modernizacja oświetlenia hali basenowej oraz schodów prowadzących na zjeżdżalnię w pływalni Delfin. W pływalni Mewa wyremontowany zostanie m.in. sufit podwieszany nad niecką basenową. Poza tym MZUK kolejny raz zainwestuje w ekologiczne i nowoczesne rozwiązania – w planach jest montaż instalacji solarnej do przygotowywania wody użytkowej oraz basenowej w Mewie i Delfinie. Z takiego rozwiązania z powodzeniem korzysta już pływalnia Olimpijczyk.

MZUK w dalszym ciągu będzie pracował nad poprawą warunków dla klientów i dzierżawców giełdy samochodowej. Zaplanowano m.in. modernizację kolejnych budynków (dawnych hal produkcyjnych), które zostaną przeznaczone dla sprzedawców oraz wykorzystywane do organizacji wydarzeń tematycznych.

15 KOMENTARZE

  1. Co jeszcze zaplanowano? Ano wielką wycinkę drzew! Bo drzewa bardzo kłują w oczy urzędasów!

  2. W ubiegłym roku brałam udział w ankiecie na siłownie, która miała być utworzona na osiedlu Waryńskiego. Czy nadal jesteśmy brani pod uwagę ? osiedle rozwojowe taka siłownia na powietrzu miała by zastosowanie.

  3. Na litość, niech ktoś się zajmie tymi obrzydliwymi „łąkami” w Sośnicy za ulicą Wiślaną.. Wszystko porośnięte jednym wielkim chaszczem rosnącym do nawet ponad 2m, przed jak i za DTŚ, tyle przestrzeni, wystarczy wykosić, zasiać trawą i jest miejsce i na siłownię, i na wybieg dla psów chyba najbardziej pożądany, i na alejki, drzewka, ławki, wszystko.. Teraz to tylko ścieżki wydeptane pośród tych krzaczorów są żeby się wydostać na drugą stronę.. Aż przykro, można tu zrobić przyjemne miejsce wypoczynku dla prawie że całej dzielnicy, i DTŚ wcale głośna nie jest, mieszkam zaraz przy niej, a jakby jej nie było. 😉

  4. Zgadzam się z tą opinią. Nie wspominając już o tym, że Trynek jest dzielnicą kompletnie nie przyjazną dla psów. Mało zieleni dla czworonogów i wieczne pretensje mieszkających tam ludzi o wszystko. Bo pies sika i mam te siki zbierać!!!

  5. Skwer przy ulicy Sawickiej – kolejne miejsce do libacji alkoholowych. Nowy sprzęt szybko zostanie opanowany przez trynkowych tubylców. To osiedle to jedno wielkie wysypisko – pełne tłuczonego szkła, śmieci, starego jedzenia, pomyj i kości, wyrzucanych przez okna. Brak tu czystego i bezpiecznego miejsca na wyjścia z dzieckiem czy psem :/

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here