Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie nietrzeźwego motorowerzysty, który utracił panowanie nad jednośladem i uderzył w bariery

Do zdarzenia doszło wczoraj na ulicy Hagera. Kilka minut po godzinie 17.00 dyżurny zabrzańskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kierującym, który utracił panowanie nad motorowerem i uderzył w bariery ochronne. Na miejsce skierowani zostali policjanci zabrzańskiej drogówki i karetka pogotowia.

Jak się okazało, 45-letni kierujący jednośladem był kompletnie pijany. Badanie trzeźwości wskazało, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości utracił panowanie nad pojazdem, najechał na krawężnik i uderzył w bariery ochronne. Decyzją lekarza został przetransportowany na badania do szpitala. Mężczyzna odpowie nie tylko za spowodowanie kolizji, ale również za jazdę bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara d0 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także obowiązkowe świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

źródło: KMP

2 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here