Zabrzańscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie

Do zatrzymania doszło dzięki zdecydowanej reakcji mieszkańca Zabrza, który uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę, zabierając mu kluczyki. Kierującemu grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obowiązkowe świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Do ujawnienia nietrzeźwego kierującego doszło na ulicy Składowej w Zabrzu. Mieszkaniec zauważył dziwnie poruszający się samochód osobowy. Uniemożliwił kierującemu oplem vectrą dalszą jazdę i zabrał kluczyki samochodowe. Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia. O całym fakcie została zawiadomiona zabrzańska policja. Mundurowi w trakcie penetracji terenu zatrzymali mężczyznę.

Okazał się nim 41-letni obywatel Ukrainy. Badanie trzeźwości wskazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwiał. Policjanci zatrzymali również jego prawo jazdy kat. A, B, C i D. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obowiązkowe świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

źródło: KMP

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here