Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała matka opiekująca się 4-miesięcznym niemowlęciem. O sytuacji w jednym z mieszkań powiadomili policjantów pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

W środę policjanci z Zespołu Interwencyjnego zabrzańskiej komendy zostali wysłania do jednego z mieszkań na ulicy Bytomskiej, gdzie pracownicy opieki społecznej ujawnili 20-letnią matkę, która będąc nietrzeźwą, zajmował się swoim 4-miesiecznym synkiem.

W trakcie interwencji kobieta uderzyła pracownika MOPR oraz jednego z interweniujących policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała w organizmie 3,34 promila alkoholu.

Mężczyzna, w którego towarzystwie przebywała, również był nietrzeźwy. Kobieta została zatrzymana, a dziecko trafiło pod opiekę rodziny. 20-latce przedstawiono zarzut dotyczący narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here