Kobieta, która z 5 promilami prowadziła samochód, została zatrzymana przez policjantów zabrzańskiej drogówki. Informację o nietrzeźwej kobiecie mundurowi otrzymali od mieszkańców Zabrza, którzy zauważyli ją w Kończycach

Zabrzańscy policjanci zatrzymali kobietę, która w stanie nietrzeźwości kierowała renault megane. Informację o kierującej mundurowi otrzymali od mieszkańców Zabrza, którzy zauważyli kobietę w Kończycach. Badanie trzeźwości wskazało, że 40-latka miała 5 promili alkoholu w organizmie. Podczas policyjnych czynności okazało się, że w 2008 roku kobieta utraciła swoje uprawnienia do kierowania pojazdami z powodu prowadzenia samochodu pod wpływem narkotyków. Teraz kobieta odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za kierowanie bez uprawnień. Kierującej grozi kara do 2 lat więzienia.

źródło: KMP
foto: Pixabay

1 KOMENTARZ

  1. 5 promili?! To nie jest jakiś błąd pomiaru? Przecież 4,5 promila to silne zatrucie alkoholem i ta granica uznawana jest za dawkę zagrażającą życiu większości ludzi. Zachowanie przytomności w takim stanie to wyczyn, a co dopiero prowadzenie samochodu.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here