Na dzisiejszej konferencji prasowej Zygmunt Frankiewicz zapewniał, że procedury odbiorów wszystkich wybudowanych elementów w ramach  Drogowej Trasy Średnicowej, odcinka G2 w Gliwicach – m.in. wiadukty, mosty, tunel – przebiegają dość sprawnie. Tunel nie został jeszcze odebrany, ponieważ ta procedura jest najdłuższa. –Raczej jesteśmy optymistami co do terminu zakończenia tych czynności. Planujemy już datę otwarcia DTŚ dla ruchu samochodowego i sposób udostępnienia tej drogi. 19 marca, w sobotę, chcielibyśmy zaprosić mieszkańców Gliwic – zapewne nie tylko, na ten wybudowany odcinek DTŚ. – mówił prezydent.

Należy podkreślić, że w tym dniu droga nie będzie jeszcze przejezdna dla samochodów. Będzie za to dostępna dla pieszych, rowerzystów, rolkarzy. Szczegóły organizacji uroczystości dla ludzi, którzy chcą zobaczyć, jak wygląda ta droga, będą podane później. Jak przypomniał Frankiewicz, inwestorem DTŚ-ki jest Marszałek Województwa Śląskiego, więc wszystkie te czynności należy ustalać z Urzędem Marszałkowskim. Prezydent podkreślił, że ta data nie jest jeszcze pewna, jako że dopiero po podpisanych odbiorach będzie można powiedzieć to na 100% – a to wyprzedzenie będzie bardzo krótkie, dlatego że nie zamierzamy trzymać drogi zamkniętej, jeżeli będzie możliwość oddania jej do ruchu – wyjaśnił Frankiewicz.

konferencja_gliwice

19 marca, jeżeli wszystko się uda, będzie dość wyjątkowym dniem, ponieważ wcześniej się nie dało z oczywistych powodów, a później chyba z równie oczywistych nie będzie się dało spacerować tunelem, gdy zostanie tam już puszczony ruch drogowy. Czeka nas jedyna możliwość, żeby zobaczyć wszystkie instalacje i urządzenia. Możliwe, że 20 marca, przed południem odbędą się jeszcze jakieś imprezy na DTŚ-ce, a równolegle będą trwały przygotowania do uruchomienia ruchu – ekipy drogowców będą zdejmowały zapory i przywracały oznakowanie. –Chcielibyśmy, żeby w niedzielę, 20 marca – może pod wieczór –  ten ruch już został wpuszczony w Drogową Trasę Średnicową – podsumował Frankiewicz

2 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here