Mieszkańcy Gliwic zyskali kolejne miejsce do wypoczynku i aktywności w plenerze. Zakończyły się prace przy modernizacji skweru na skrzyżowaniu al. Sikornik i ul. Derkacza.

Dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas, atrakcją będzie plenerowa siłownia. Już można korzystać z dziesięciu urządzeń. To orbitrek, piechur, rower, wyciąg górny, dwa wahadła, trenażer rąk i nóg, prasa nożna, jeździec i przyrząd do wyciskania. Taki zestaw umożliwia trening różnych partii ciała w jednym miejscu.

Dla osób, które lubią wypoczywać wśród zieleni, stanęły ławki i stoły do gry w szachy. Dla dzieci zamontowano tablice do gry w „kółko i krzyżyk”.

Uporządkowano zieleń oraz posadzono nowe rośliny. Od strony alei Sikornik posadzono szpaler drzew (dąb szypułkowy), z kolei wzdłuż alejek ozdobne krzewy.

Inwestycja została zrealizowana na wniosek mieszkańców w ramach głosowania na zadania jednoroczne, pochłonęła 236 tys. zł z budżetu miasta.

foto. MZUK

4 KOMENTARZE

  1. Jak do tej pory, przechodząc tamtędy widzę tylko gromadkę bawiących się dzieci.
    Gdzie sens takiej siłowni? Mogli zrobić kolejny plac zabaw- wyszłoby taniej 😉

  2. Monitoring przydałby się również na pobliskim orliku… wandale co jakiś czas demolują krzesełka

  3. Myślę że bez monitoringu się nie obejdzie. Przy takiej kwocie na pewno była możliwość wcisnąć zakup i instalację kilku kamer. Przyjdą wandale i 236tyś pójdzie w błoto.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here