24 drużyny będą walczyć o tytuł Mistrza Europy w Piłce Nożnej 2016. Dla kibiców to prawdziwe święto sportu! W Gliwicach uczcimy je w wyjątkowy sposób: z myślą o najmłodszych miłośnikach piłki nożnej Miejski Zarząd Usług Komunalnych zorganizuje MAŁE EURO 2016!

Młodzi piłkarze wcielą się w rolę gwiazd sportu i powalczą o mistrzowskie tytuły! Turniej odzwierciedli prawdziwe grupy Mistrzostw Europy, a zawodnicy – czyli dzieci z gliwickich szkół podstawowych – wcielą się w reprezentantów 24 europejskich krajów. Podobny turniej został zorganizowany w Gliwicach przy okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012.

W turnieju wystąpią 24 drużyny z gliwickich Szkół Podstawowych. To propozycja skierowana do dzieci z klas 4- 6, zarówno chłopców jak i dziewczynek. Każda drużyna będzie reprezentowała inny kraj biorący udział w Mistrzostwach Europy. O przydziale krajów zdecyduje losowanie, które odbędzie się w 30 maja na Stadionie Miejskim przy ul. Okrzei w Gliwicach. Drużyny otrzymają stroje piłkarskie w barwach kraju, który wylosują. Mecze MAŁEGO EURO 2016 rozgrywane będą od 6 do 10 czerwca br. na boisku Orlik przy ul. Jasnej. Finałowe spotkanie odbędzie się 12 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Okrzei! Zainteresowane drużyny chęć udziału powinny zgłosić do 20 maja na adres: olimpijczyk@mzuk.pl. Szczegółowe informacje dostępne są w REGULAMINIE.

MAŁE EURO 2016 patronatem objął Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz. Patronami medialnymi wydarzenia są Telewizja Katowice, Radio CCM oraz portal Dzisiaj w Gliwicach.

male_euro_gliwice

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here