Na lotnisku Aeroklubu Gliwice odbyły się 43 Mistrzostwa Polski Modeli Latających Juniorów Młodszych.

W zawodach wzięło udział 134 zawodników z 24 aeroklubów i stowarzyszeń modelarskich.
Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci naszego miasta. W klasie modeli z napędem silnikowym na gaz Co2 Mistrzem Polski został Konrad Żurowski pokonując swoich kolegów klubowych Szymona Morcinka i Dawida Lipskiego. Brązowe medale zdobyli: Konrad Żurowski w klasie modeli z napędem gumowym oraz Szymon Wojtyło w klasie modeli rakiet z taśmą hamującą. Bardzo dobre piąte miejsce wywalczył Krzysztof Wieczorek w klasie modeli szybowców. Drużynowo zwyciężyła ekipa Aeroklubu Poznańskiego przed Aeroklubem Świdnik i Gliwickim Stowarzyszeniem Modelarzy Lotniczych.

Doskonale spisują się także nasi reprezentanci startujący w Pucharze Świata modeli szybowców sterowanych mechanicznie. Na półmetku tych rozgrywek w kategorii seniorów, po wygraniu zawodów w Niemczech i Czechach, prowadzi Stanisław Kubit przed Ianem Kaynesem (Wielka Brytania) i Maurizio Tomazzonim (Włochy). W kategorii juniorów liderem jest Konrad Żurowski, który wyprzedza Bence Agard-Nagiego (Węgry) i Floriana Winklera (Niemcy).

Rozegrano także Mistrzostwa Polski Małych Form i Latających Skrzydeł. Gliwiczanie zostali Mistrzami we wszystkich czterech rozgrywanych klasach! W klasie modeli latających skrzydeł Mistrzem Polski został Stanisław Kubit, w klasie modeli z napędem silnikowym wygrał Dawid Lipski. Kolejne medale wywalczyli Tomasz Lipski i Roman Sowa. W klasie modeli z napędem gumowym zwyciężył Jacek Żurowski a w szybowcach tryumfował Czesław Ziober.

foto: Aeroklub Gliwice

 

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here