Młody gliwiczanin stanął na podium Mistrzostw Polski Juniorów w szachach szybkich

Zawodnicy większości sekcji KŚ AZS mają teraz wakacje, ale… szachiści nie! Przedstawiciele tej arcytrudnej dyscypliny letnie miesiące spędzili na wytężaniu swojego umysłu. Wzięli udział w kilku turniejach. Największy sukces odniósł Jakub Lizak – podczas Mistrzostw Polski Juniorów zdobył brązowy medal w szachach szybkich.

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych odbywały się od 4 do 7 sierpnia br. w Koszalinie. Zawody były rozgrywane w sześciu oddzielnych kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt do lat: 8, 10, 12, 14, 16 i 18. Jakub Lizak, który zdobył trzecie miejsce w szachach szybkich startował w grupie osiemnastolatków wśród 56 zawodników.