Gliwicka fabryka Opla oraz Górnośląskie Centrum Edukacyjne w Gliwicach podpisały porozumienie w sprawie uruchomienia klasy patronackiej, w której kształcić się będą przyszli fachowcy w zakresie mechatroniki.

Uroczystość, na której pojawili się m.in. przedstawiciele gliwickiego samorządu – prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz oraz zastępca prezydenta Gliwic – Krystian Tomala, odbyła się w siedzibie Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul Okrzei 20.

 

Porozumienie podpisane przez dyrektor szkoły – Bogumiłę Kluszczyńską oraz dyrektora gliwickiego zakładu Opla – Andrzeja Korpaka, to pierwszy ważny krok w drodze do realizacji projektu, na temat którego pierwsze rozmowy rozpoczęły się w lutym tego roku. – Już w ubiegłym roku zastanawialiśmy się nad utworzeniem takiej klasy, sprawdzaliśmy jak to wygląda w Niemczech, później pozostał już tylko wybór odpowiedniej szkoły, dlatego wszystko mogło przebiec tak sprawnie. Jestem przekonany, że to dopiero początek współpracy – mówi Jacek Żarnowiecki dyrektor personalny GMM Opel Polska w Gliwicach.

W klasie patronackiej, której uruchomienie zaplanowano w roku szkolnym 2016/2017 będzie kształcić się 20 uczniów, kolejnych 40 zostanie przyjętych w dwóch następnych latach. Część programu edukacyjnego, będzie realizowana bezpośrednio w fabryce, ale niewykluczone, że także pracownicy Opla będą gościć w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym, w roli wykładowców.

Przy okazji podpisania umowy szkoła zaprezentowała też swoje bogate zaplecze edukacyjne. Uwagę przykuły szczególnie pracownie techniczne, którymi dysponuje Górnośląskie Centrum Edukacyjne w Gliwicach.

źródło i video: UM Gliwice

7 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here