Oktoberfest czyli chmielowe dożynki to niemieckie święto piwa.

Odwołując się do historii gliwickiego piwowarstwa, które miało swoje początki już w średniowieczu, gliwicki Minibrowar Majer już po raz drugi zaprasza mieszkańców Gliwic i okolic na Mocno Gliwicki Oktoberfest. 

Drugi Mocno Gliwicki Oktoberfest w Minibrowarze Majer odbywać się będzie w dniach 21 września – 6 października. W planie imprezy są trzy biesiady piwne. W piątek 21 września o godzinie 19:00 nastąpi rozpoczęcie festiwalu, który zapoczątkowany będzie odbiciem festiwalowej darmowej beczki piwa. Wieczór uświetni występ zespołu muzycznego Ratoro, a prowadzącym imprezę będzie Adam Giza. Kolejna biesiada odbędzie się w sobotę 29 września o godzinie 19:00 – z minikabaretem wystąpi Mirosław Riedel, a muzycznym akcentem będzie występ akordeonisty. W sobotę 29 września o godzinie 17:00 planowany jest również dwugodzinny spacer szlakiem dawnych browarów gliwickich. Przewodnikiem będzie Sebastian Różyński, autor książki „Zarys dziejów piwowarstwa Gliwickiego”. Ostatnia zamykająca biesiada odbędzie się w sobotę 6 października również o godzinie 19:00, gwiazdą wieczoru będzie zespół Tyrolia Band.

Udział w biesiadach piwnych, oraz spacerze szlakiem dawnych browarów gliwickich jest bezpłatny. Rezerwacji miejsc dokonywać można telefonicznie +48 32 747 77 77 lub osobiście w Minibrowarze Majer w Gliwicach przy ul. Studziennej 8.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here