W najbliższy poniedziałek, 1 sierpnia br. rozpocznie się remont mostu nad rzeką Kłodnicą, w ciągu ul.Dworcowej. Roboty będą prowadzone wyłącznie po stronie kościoła garnizonowego, na odcinku między ul.Kłodnicką a ul.św.Barbary. – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Prace obejmą m.in. rozbiórkę istniejącego przęsła mostu drogowego i budowę nowego, wyburzenie przęsła sąsiadującego mostu tramwajowego, przebudowę bezpośrednich dojazdów do mostu, rozbiórkę technologicznej kładki nad Kłodnicą, znajdującej się w pobliżu mostu, a także umocnienie koryta rzeki Kłodnicy. Dodatkowo, jak informuje ZDM, dzięki realizacji inwestycji most zyska większą nośność z obecnych 15 do 50 ton. Zakończenie prac przewidziano na koniec I-go półrocza 2017 r.

Na czas budowy tymczasowego przejazdu (przez zieleniec) do ul.św.Barbary i ul.Wyszyńskiego, drogowcy przez kilka dni zajmą prawy, skrajny pas z trzypasmowej ul.Dworcowej. Natomiast w czwartek 4 sierpnia br. odcinek od ul.Kłodnickiej do ul.św. Barbary zostanie całkowicie wyłączony z ruchu.Ponadto teren pod i przy moście ma zostać uporządkowany.

 

 

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here